Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Podsumowanie turnieju kwalifikacyjnego w Rzeszowie

Podsumowanie turnieju kwalifikacyjnego w Rzeszowie

fot. archiwum

Wczoraj poznaliśmy kolejne osiem reprezentacji, które w przyszłym roku pojadą na Mistrzostwa Świata do Japonii. Wśród nich są kadry Polski i Turcji, które wywalczyły awans w rozgrywanym w Rzeszowie turnieju. Przyszedł czas na podsumowanie imprezy.

Najlepiej punktującą zawodniczką turnieju okazała się MVP wczorajszego spotkania z Polską – Darnel Neslihan. Atakująca VakifBank Gunes Sigorta Stambuł zdobyła w całych kwalifikacjach 74 punkty(65 atak,2 blok i 7 zagrywka). Niewątpliwie cieszy – drugie miejsce Joanny Kaczor, która w Rzeszowie zdobyła 51 oczek(46 atak, 4 blok, 1 zagrywka). W pierwszej dziesiątce znalazły się również Agnieszka Bednarek (33 pkt) i Anna Barańska (29 pkt), które zajęły odpowiednio czwarte i szóste miejsce.

Darnel Neslihan okazała się także najlepszą atakującą zakończonych w Rzeszowie kwalifikacji. Turczynka wykazała się 50% skutecznością. Druga pozycja po raz kolejny przypadła Joannie Kaczor, która kończyła 43% ataków. Kolejne miejsca zajęły Deniz Hakyemez (35%) i Lise Van Hecke z Belgii (36%).

Bardzo dobra gra blokiem Agnieszki Bednarek sprawiła, że okazała się ona najskuteczniejszą blokującą kwalifikacji, wyprzedzając w tym elemencie Christine Bauer z Francji. Wysokie, szóste miejsce w rankingu blokujących zajęła druga z naszych środkowych – Katarzyna Gajgał.Agnieszka Bednarek równie dobrze zaprezentowała się jeśli chodzi o zagrywkę. W tabeli najlepiej serwujących zawodniczek zajęła drugie miejsca, ustępując jedynie Darnel Neslihan. Piąte miejsce wśród zagrywających zajęła rozgrywająca kadry trenera Matlaka, Milena Sadurek-Mikołajczyk, natomiast „oczko" niżej uplasowała się inna Polka – Anna Barańska.

Niewątpliwie patrząc na rzeszowskie kwalifikacje na słowa uznania zasługuje libero naszej kadry, Mariola Zenik. Występująca na co dzień w Muszynianki Fakro Muszyna siatkarka, zwyciężyła ranking najskuteczniej przyjmujących siatkarek, wyprzedzając Nihan Yeldam i Esre Gumus z Turcji. Pozostałe Polki uplasowały się poza pierwszą dziesiątką – Joanna Kaczor była dwunasta, natomiast Anna Barańska czternasta. Mariola Zenik okazała się także najlepszą libero rozgrywek.

Wśród rozgrywających triumfowała Naz Aydemir, która wyprzedziła Frauke Dirickx z Belgii. Nasze rozgrywające Milena Sadurek-Mikołajczyk i Izabela Bełcik zajęły kolejne czwarte i szóste miejsce.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved