Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Pedro Cunha – wielki nieobecny WT w Starych Jabłonkach

Pedro Cunha – wielki nieobecny WT w Starych Jabłonkach

fot. archiwum

Do rozpoczęcia WT w Starych Jabłonkach pozostało już niewiele ponad dwa tygodnie. Nie wszyscy zawodnicy potwierdzili jeszcze swoją obecność. Jednym  z nieobecnych będzie kontuzjowany podczas MŚ w Stavanger Brazylijczyk Pedro Henrique Cunha.

Natężenie rozgrywanych meczy, treningów, najważniejsza impreza sezonu – Mistrzostwa Świata spowodowały, że organizm musiał wcześniej czy później odmówić posłuszeństwa z powodu nadmiernej eksploatacji. Pojawia się pytanie, czy warto jeździć na wszystkie zawody z cyklu World Tour, Gram Shlam, mistrzostwa kraju, czy skupić się na konkretnych imprezach, skoro klasowych plażowiczów w Brazylii nie brakuje…

Złamanie z przeciążenia wywołane nagłym napięciem mięśni lewej nogi z powodu przetrenowania – tak brzmi diagnoza lekarska.

Brazylijski związek piłki siatkowej zapytany o stan zdrowia zawodnika informuje, że Pedro Cunha nie czuł bólu, jednakże gdyby kontynuował mecz mogło się to przekształcić w poważniejszą kontuzję. Jest wykluczony z gry na kilka miesięcy, możliwe, że w sierpniu przejdzie operację. Jedyne co ma teraz robić to relaksować się. Jego partner Pedro Solberg gra aktualnie z Benjaminem Insfranem.Przez najbliższy miesiąc, dwa jestem skazany na kule. Następnie czekają mnie badania, które sprawdzą, czy kość zrosła się samoistnie i prawidłowo, czy konieczna będzie operacja. To zajmie kolejny miesiąc. Zdaję sobie sprawę, że dla mnie sezon już się zakończył. Strasznie mi przykro – mówi sam poszkodowany.

Pedro Cunha już w poprzednim sezonie cierpiał na podobną dolegliwość i stracił cztery miesiące, dlatego teraz nie chce tego lekceważyć i postawił zadbać o siebie i swoje zdrowie. Na okres rekonwalescencji przeniósł się do posiadłości rodziców, gdzie będzie dochodził do pełni sił pod okiem fachowców. Niestety, zarówno jak rok temu tak i w tym nie będzie mógł wystąpić w Starych Jabłonkach – miejscowości którą darzy szczególnym sentymentem i gdzie gra mu się bardzo dobrze.

* fot. Pedro Cunha (FIVB)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved