Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Olimpiada młodzieży: Porażka Polaków

Olimpiada młodzieży: Porażka Polaków

fot. archiwum

Reprezentacja Polski kadetów rozpoczęła zmagania w Olimpiadzie Młodzieży, rozgrywanej w fińskim Tampere. W pierwszym spotkaniu podopieczni trenera Rysia przegrali po bardzo zaciętym spotkaniu z reprezentacją Holandii 2:3.

Spotkanie pomiędzy Polakami i Holendrami należało do wyrównanych. W pierwszej partii nasi reprezentanci popełnili jednak cztery poważne błędy w przyjęciu. Wykorzystali to rywale, wypracowując sobie bezpieczną przewagę i w efekcie wygrywając do 20. W drugiej odsłonie polscy siatkarze zagrali skuteczniej. Doszło do wyrównanej walki, jednak w końcówce lepsi byli podopieczni trenera Grzegorza Rysia , którzy wygrali do 23. Początek trzeciego seta należał zdecydowanie do Polaków. Wypracowali sobie bardzo wysoką przewagę, 17:9. W drugiej części tej partii pojawiła się jednak nerwowość w poczynaniach polskich siatkarzy. Rywale ruszyli do odrabiania strat, 20:16. W końcówce jeszcze bardziej się zbliżyli, ale znów Polacy byli górą, 25:23. W czwartej partii Holendrzy radzili sobie lepiej. Zagrali bardzo dobrze blokiem i to było kluczem do ich wygranej 19:25. Początek tie-breaka należał do wyrównanych. Przy zmianie stron Polacy prowadzili 8:7. Jednak potem udało im się zapisać już tylko jeden punkt na swoim koncie, podczas gdy rywale zdobyli ich 8 i wygrali 9:15.

Było to dosyć wyrównane spotkanie, zagraliśmy bardzo skutecznie w ataku. Mieliśmy tym elemencie 58% skuteczności i przegraliśmy mecz. To jest rzecz wręcz niebywała. Żałujemy bardzo, bo można było to spotkanie wygrać. Rzecz rozbijała się o przyjęcie zagrywki. W tym elemencie byliśmy zdecydowanie słabsi od przeciwnika, ale to wynika głównie z tego, że jeszcze nad nim nie pracowaliśmy w większym wymiarze czasu od momentu rozpoczęcia przygotowań. Na razie nastawialiśmy się na zupełnie inne rzeczy i ten element ćwiczymy sobie tutaj niejako w ciężkim boju, czyli podczas meczu. Po prostu takie mamy założenia i musimy sobie dawać radę w trudnych sytuacjach – stwierdził polski szkoleniowiec.

Chciałbym nadmienić, że na tym turnieju grają cztery zespoły, które za kilka tygodni wystąpią na mistrzostwach świata i cztery zespoły, które na tych mistrzostwach nie zagrają. Dla nich ta impreza jest prestiżowa i de facto docelowa. Dla nas i Francji w naszej grupie, a w drugiej grupie dla Rosji i Serbii jest to tylko i wyłącznie etap przygotowań i tak mówią trenerzy tych zespołów – powiedział Grzegorz Ryś. Ważne jest również to, że podczas obecnej imprezy nie wszystkie reprezentacje grają w optymalnych składach. – Te zespoły, których zabraknie na mistrzostwach świata występują w pełnym składzie, natomiast w tych drużynach, które zagrają na MŚ, brakuje kilku zawodników, którzy w tej chwili udają się na mistrzostwa świata juniorów. U nas jest to Mateusz Mika, u Rosjan to podstawowy rozgrywający, u Francuzów podstawowy przyjmujący. Na pewno zawodnicy mają szansę się tutaj pokazać, zdobyć więcej doświadczenia – podkreślił trener.W naszej grupie Francja przegrała 2:3 z Niemcami. To właśnie Francuzi będa kolejnymi przeciwnikami Polaków. W środę nasi siatkarze zagrają z Niemcami.

W drugiej grupie młodzi Serbowie pewnie pokonali 3:0 Belgów, a Rosjanie przegrali 2:3 z gospodarzami turnieju. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy zagrają w półfinałach, pozostałe zespoły rywalizować będą o miejsca 5-8.

 

Polska – Holandia 2:3

(20:25, 25:23, 25:23, 19:25, 9:15)

Polska: Szczurek, Buchowski, Hain, Ferens, Hebda, Dryja, Kaczmarek (libero) oraz Bachmatiuk, Modzelewski, Gonciarz i Piotrowski

*więcej na reprezentacja.net
*Autorem tekstu jest Natalia Lasoń (reprezentacja.net)

 

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved