Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. MŚ siatkarek: Zostało 7 wolnych miejsc

Kwal. MŚ siatkarek: Zostało 7 wolnych miejsc

fot. archiwum

W miniony weekend poznaliśmy kolejnych osiem drużyn, które zagrają w przyszłorocznych MŚ siatkarek. Do kompletu brakuje jeszcze tylko siedmiu finalistów, których poznamy niebawem. Kto będzie rywalizował z naszymi siatkarkami?

W finałach mistrzostw świata siatkarek, które w przyszłym roku odbędą się w Japonii, zagrają 24 reprezentacje narodowe. Oprócz gospodyń bez kwalifikacji udział w turnieju mają zapewniony mistrzynie sprzed czterech lat – Rosjanki. Pozostałe 22 zespoły muszą przebrnąć przez kwalifikacje – 15 już to uczyniło, pozostało jeszcze siedem wolnych miejsc.

Zakończył się już trzystopniowe kwalifikacje w strefie europejskiej. Jak już informowaliśmy, do Japonii pojadą Polki i Turczynki, a także Niemki, Czeszki, Holenderki, Włoszki, Serbki i Chorwatki. W sumie Europę reprezentować będzie na mistrzostwach świata dziewięć drużyn. Kolejnych sześć drużyn finałowego turnieju przyjedzie do Japonii z Ameryki Północnej. Kwalifikacje wygrały już zespoły Kuby, Dominikany, USA i Portoryko. O pozostałe dwa miejsca rywalizować będą Trynidad i Tobago, Kostaryka, Meksyk i Kanada.

Trzeci pod względem drużyn narodowych będzie kontynent azjatycki. Oprócz Japonii w finałach zagrają także siatkarki Chin i Tajlandii, które pomyślnie przebrnęły przez kwalifikacje. Pozostałe dwa miejsca wyłoni turniej, w którym zagrają Korea Południowa, Kazachstan, Tajwan i Nowa Zelandia.Tylko po dwa miejsca przyznano Afryce i Ameryce Południowej. Pierwszy z finałowych turniejów w strefie afrykańskiej wygrały już siatkarki Kenii. O drugie miejsce w Algierii w dniach 22-24 lipca oprócz gospodyń grać będą Egipt, Mauritius i RPA. W tym samym czasie rozegrany zostanie w Belo Horizonte finałowy turniej CSV, w którym oprócz Brazylii zagrają Argentyna, Wenezuela oraz Peru. Dwie najlepsze drużyny awansują do finałów mistrzostw świata.

Finaliści mistrzostw świata siatkarek:

CEV:

Rosja, Polska, Turcja, Włochy, Czechy, Niemcy, Holandia,

Serbia, Chorwacja

NORCECA:
Kuba, Dominikana, USA, Portoryko + 2 drużyny

AVC:
Japonia Chiny, Tajlandia + 2 drużyny

CSV:
2 drużyny

CAVB:
Kenia + 1 drużyna

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved