Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Els Vandesteene: Jesteśmy bardzo młodą drużyną

Els Vandesteene: Jesteśmy bardzo młodą drużyną

fot. archiwum

Drużyna narodowa Belgii na turnieju kwalifikacyjnym w Rzeszowie zajęła 3. miejsce. - Siatkówka jest grą zespołową, a my po prostu byłyśmy drużyną. Chcemy grać jak najlepiej razem, trenować, zbierać doświadczenie - przyznaje Els Vandesteene.

Jak podsumujesz ten mecz? Udało wam się zwyciężyć, chociaż po dwóch setach wydawało się, że będzie to szybki 3-setowy pojedynek na waszą korzyść. Jednak w trzecim secie Francuzki wyraźnie zaczęły grać i potem ten wynik już nie był taki oczywisty.

Tak, to prawda, lecz cały czas podkreślamy, jesteśmy bardzo młodą drużyną. Myślę, że w tym trzecim secie zabrakło nam przyjęcia i nie byłyśmy w stanie dogonić rywalki. Jak pokazała dalsza część meczu udało się jednak wygrać.

Jesteś zadowolona z występu twojej drużyny na tym turnieju? Zabrakło naprawdę niewiele by uzyskać awans.Bardzo chciałyśmy uzyskać ten awans, ale niestety nie udało się. Pocieszające jest jednak to, że wygrałyśmy ten ostatni mecz w turnieju z Francją.

Do jakich zawodów będziecie się teraz przygotowywać?

Na przełomie września i października czekają nas Mistrzostwa Europy rozgrywane zresztą tutaj w Polsce. Chcemy wyjść z grupy i osiągnąć jak najlepszy wynik.

Rzeszowski turniej dla was się już skończył, lecz naprawdę pozostawiłyście po sobie bardzo dobre wrażenie. Nikt nie dawał wam szans na zwycięstwo w choć jednym meczu, a tymczasem pokazałyście, że stać Was na wiele.

– Siatkówka jest grą zespołową, a my po prostu byłyśmy drużyną. Chcemy grać jak najlepiej razem, trenować, zbierać doświadczenie na ważnych imprezach sportowych i chcemy przede wszystkim grać jak najwięcej. Miejmy nadzieję, że będzie jeszcze o nas głośno na przełomie września i października (śmiech).

Dziękuję bardzo i życzę powodzenia oraz dalszych sukcesów.

Rozmawiał Patryk Polek, Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved