Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Ball Tour: Krynica Morska nie oszczędzała zawodników

Beach Ball Tour: Krynica Morska nie oszczędzała zawodników

fot. archiwum

Z turnieju Beach Ball Tour w Krynicy Morskiej wycofały się aż trzy pary. W sobotę z gry zrezygnowali Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Natomiast w niedzielę, zarówno mecz o 3. miejsce, jak i finał zawodów, z powodu kontuzji zawodników, zakończyły się przed czasem

W sobotę, już po pierwszym meczu, z dalszej gry zrezygnowała para Fijałek/Prudel , rozstawiona w turnieju z numerem piątym. – Najpierw problemy ze zdrowiem miał Grzegorz Fijałek, a następnie Mariusz Prudel – wyjaśnił przyczyny tej decyzji zawodników Henryk Darocha , sędzia główny turnieju w Krynicy Morskiej. – Grzegorz Fijałek trenował ostatnio nieco mniej. Przechodził cykl badań i nie do końca jest jeszcze wyleczony . Czy zatem zobaczymy tę parę w kolejnych turniejach Mistrzostw Polski? – Jeśli nie pojedzie na jakiś turniej z cyklu Word Tour, to na pewno pojawi się za tydzień w Ustroniu Morskim – zapewnił sędzia.

W innym sobotnim meczu pomocy medycznej udzielano Michałowi Michalakowi, grającemu w parze ze swoim bratem – Jakubem. Kontuzja stawu skokowego, której doznał, okazała się jednak niegroźna i po krótkiej przerwie zawodnik wrócił do gry.

Nieoczekiwany przebieg miało również niedzielne spotkanie o 3.miejsce. W pierwszym secie skreczowała para Grzegorz Klimek / Rafał Szternel.Bardzo źle się czuję. Bolą mnie kości, stawy i nie widziałem sensu dalszej rywalizacji – tłumaczył po meczu Grzegorz Klimek.Para Klimek/Szternel w niedzielę od samego początku miała problemy z ułożeniem swojej gry. – Dzisiejszy bardzo duży wiatr i warunki atmosferyczne wpływają znacząco na grę. Jak widać, nam to nie służy. Przegraliśmy w półfinale 0:2 z parą Kubiak/Wieczorek duża ilością własnych błędów – opowiadał po spotkaniu Klimek.

Decyzja o wycofaniu się podczas finału pocieszenia nie wpłynie jednak na kolejne występy tej pary podczas Beach Ball Tour. – Za tydzień na pewno wystąpimy i będziemy chcieli zagrać lepiej niż tutaj – obiecał zawodnik. – Miejmy nadzieję, że warunki atmosferyczne będą troszkę bardziej sprzyjające .

Finał krynickiego turnieju rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach. Z powodu deszczu i silnego wiatru, zawodnicy do ostatniej chwili rozgrzewali się w namiotach. Na boisko wyszli dopiero tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Nieliczni widzowie zgromadzeni na podmywanej przez morze trybunie, zobaczyli w tym meczu zaledwie siedem punktowych akcji, bowiem przed pierwszą zmianą stron boiska kontuzji doznał Emil Siewiorek . – W finale walka na pewno by była, ale niestety kontuzja nie pozwoliła mi kontynuować gry – powiedział podczas wywiadu dla TV Polsat Emil Siewiorek. Czy zatem zobaczymy parę Nowak/Siewiorek na kolejnym turnieju? – To zależy od mojego masażysty – odpowiedział zawodnik. – Wcześniej miałem kontuzję kręgosłupa, więc jestem z nim na bieżąco od pół roku. A teraz, kiedy jestem już wyleczony – kolejny niefart. Miejmy nadzieję, że to tylko naciągnięcie i za dwa, trzy dni wrócę do treningów. Będę walczył – zapewnił Siewiorek.

Kolejny turniej z cyklu Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn odbędzie się już za tydzień w Ustroniu Morskim. W piątek rozegrane zostaną mecze kwalifikacyjne, natomiast w sobotę i niedzielę będziemy już mogli oglądać zmagania turnieju głównego.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved