Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Bartosz Łosiak i Piotr Kantor mistrzami kadetów na plaży

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor mistrzami kadetów na plaży

fot. archiwum

Mistrzami kraju na plaży w kategorii kadetów zostali: Bartosz Łosiak i Piotr Kantor (Jastrzębie-Zdrój), wyprzedzając duet Jokera Piła Łukasz Ożarski/Mateusz Malinowski. Z kolei brązowe medale przypadły Bartoszowi Księżarkowi i Dawidowi Popkowi (Jastarnia).

Zespół Radomskiego Centrum Siatkarskiego "Czarni": Krzysztof Michalski i Paweł Filipowicz uplasował się poza czołówką ósemką. Dwudniowe zmagania odbyły się w Chrzanowie koło Krakowa. Podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego byli w tym turnieju jedynymi przedstawicielami województwa mazowieckiego.

Z prostej przyczyny – tylko oni z regionu zdołali przebrnąć przez sito wcześniejszych eliminacji. W rozgrywce decydującej o medalach krajowego championatu wzięło udział 16 najlepszych duetów w kraju.

Udział w imprezie radomianie rozpoczęli od porażki 1:2 w setach z reprezentantami Śląska. Jako że turniej rozgrywany był systemem brazylijskim (do dwóch porażek), to kadeci Czarnych usiłowali przedostać się do czołówki od tzw. drugiej strony turniejowej drabinki. Początkowo poszło nieźle, bowiem siatkarze RCS-u ograli 2:0 rywali z regionu świętokrzyskiego.Na drodze do najlepszej ósemki Michalskiemu i Filipowiczowi stanął team ćwiczący na co dzień pod skrzydłami AZS-u UWM Olsztyn. Gracze ze stolicy Warmii i Mazur okazali się minimalnie lepsi, wygrywając z radomskim zespołem po trzysetowym pojedynku.

Po drugiej porażce w imprezie radomianie odpadli z dalszej rywalizacji i ostatecznie zostali sklasyfikowani w MP na miejscach 9.-12.

Przed turniejem mówiłem, że o medal będzie bardzo ciężko. Liczyliśmy na awans do ósemki. Niestety, nie udało się, choć byliśmy blisko celu. Do zwycięstwa z zespołem z Olsztyna zabrakło nam niewiele. Uważam, że spisaliśmy się na miarę możliwości. Dla nas już sam występ w gronie 16 najlepszych zespołów był sporym osiągnięciem – powiedział "Gazecie" trener Sitkowski.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved