Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > W Krynicy Morskiej bez niespodzianek

W Krynicy Morskiej bez niespodzianek

fot. archiwum

W trzydziestostopniowym upale walczyli siatkarze podczas pierwszego dnia turnieju głównego Beach Ball Tour w Krynicy Morskiej. Do półfinałów pewnie awansowały już pary Witczak/Lisiecki oraz Klimek/Szternel.

Do piątkowych eliminacji zgłoszonych zostało 29 zespołów. Podczas pierwszego dnia turnieju wyłoniono ósemkę, która weszła do turnieju głównego i dołączyła do rozstawionych na podstawie rankingu PZPS pozostałych ośmiu par. – Niespodzianką pierwszego dnia była wygrana 2:1 pary Michał Michalak/Jakub Michalak z bardziej utytułowany zespołem Piotr Janiak/Robert Żuchowski – mówi Henryk Darocha, sędzia główny turnieju w Krynicy Morskiej.

W pierwszym turnieju z cyklu Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn wystartowały praktycznie wszystkie najlepsze polskie teamy. Zabrało jedynie pary Kądzioła/Szałankiewicz. – Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz przebywają obecnie w Moskwie, gdzie grają w turnieju Moscow Grand Slam 2009 – tłumaczy Henryk Darocha

W sobotę, podczas pierwszego dnia turnieju głównego, mecze rozgrywane były systemem brazylijskim (z turnieju odpada zespół, który przegra dwa spotkania). Do niedzielnych gier awansowało sześć par. Krynickiego turnieju nie dokończyła para Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel, która z powodów zdrowotnych musiała wycofać się z rozgrywek.W półfinałach już wczoraj znalazła się para Parkiet Hajnówka, MOSiR, ZAKSA  Kędzierzyn Koźle w składzie Dominik Witczak i Damian Lisiecki. Ubiegłoroczni triumfatorzy Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej jak burza przeszli przez sobotnie mecze, nie tracąc nawet seta. W bezpośrednim pojedynku o wejście do pierwszego półfinału pokonali oni pewnie 2:0 (21:17, 21:14), nieco wyżej od nich sklasyfikowaną w tym sezonie parę Michał Kubiak/Tomasz Wieczorek.Być może wyniki wskazywałyby na to, że to był łatwy turniej, ale wcale taki nie był, szczególnie w tych warunkach pogodowych – tłumaczy Dominik Witczak, na co dzień grający w halowych barwach ZAKSA Kędzierzyn Koźle.

Do drugiego półfinału awansowali już Grzegorz Klimek/Rafał Szternel, którzy również w dwóch setach (21:18, 21:11) pokonali team Leźnicki/Wojtasik. Ich półfinałowych rywali wyłonią dwa pierwsze mecze dzisiejszego dnia.

W Krynicy Morskiej wystartowało bardzo dużo młodych par. – Piątkowe eliminacje stały na bardzo wysokim poziomie – podsumował pierwszy dzień turnieju Wiesław Cieślik, komisarz zawodów. – W sobotę poziom oceniłbym już nieco niżej. Duży wpływ na grę zawodników miały upały i temperatura powyżej 30 stopni – tłumaczył Wiesław Cieślik.

Na godzinę 12:00 w niedzielę zaplanowany został mecz o 3. miejsce krynickiego turnieju. Finał pierwszych eliminacji Mistrzostw Polski odbędzie się o godzinie 13:00. Po tym spotkaniu organizatorzy przygotowali uroczysta ceremonię dekoracji zawodników oraz wręczenie nagród. Pula turnieju w Krynicy Morskiej to 12.000 złotych.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved