Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Nasze rozgrywające o rzeszowskim turnieju

Nasze rozgrywające o rzeszowskim turnieju

fot. archiwum

- Wszystko na razie bardzo dobrze się układa. Nasza praca również. Panuje wspaniała atmosfera - twierdzi Milena Sadurek. - Musimy cały czas doskonalić to co potrafimy - wtóruje jej Izabela Bełcik. Nasze rozgrywające opowiadają o rzeszowskim turnieju.

Zagrałyście bardzo dobry mecz w pierwszym i drugim secie. Wychodziło prawie wszystko. Odrzuciłyście rywalki od siatki, zagrałyście koncertowo blokiem, lecz w trzecim secie zacięła się ta dobrze działająca „maszynka". Od początku musiałyście gonić wynik. W rezultacie jednak udało się wygrać.

Milena Sadurek:No tak udało się wygrać i na pewno cieszy ta wygrana i awans. W trzecim secie wkradło się lekkie zdekoncentrowanie w naszej drużynie po tej 10-minutowej przerwie, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Myślę, że ten wynik jest korzystny dla nas i to cieszy najbardziej.

Niewątpliwie rywalki są zespołem niżej notowanym w rankingu. Czy ciężko się zmobilizować na mecze, z zespołem, który „na papierze" jest dużo słabszy?Oczywiście są to ciężkie mecze, bo takie zespoły podchodzą do meczu bardzo zdeterminowane, pełne woli walki. My jesteśmy jeszcze w niepełnej formie fizycznej i na pewno tym bardziej było ciężko.

Wywalczyłyście awans w niepełnym składzie, zabrakło kilka zawodniczek, które są trapione kontuzjami.

Tak, zabrakło kilka dziewczyn, lecz ten turniej się jeszcze nie skończył. Oczywiście mamy awans, aczkolwiek jutro z Turczynkami też chcemy wygrać, jest to ważne również z psychologicznego punktu widzenia.

Siatkówka jest niewątpliwie grą zespołową. Jak ocenisz ten obecny tutaj zespół oraz pracę trenera?

Wszystko na razie bardzo dobrze się układa. Nasza praca również. Panuje wspaniała atmosfera. Oby tak dalej i jestem pewna, że będzie dobrze.


Po raz drugi zgromadzeni na Podpromiu kibice mogli podziwić w końcówce prawdziwi horror. Jak może Pani podsumować dzisiejsze spotkanie?

Izabela Bełcik:Bardzo dobrze nawet, że się zrobił taki horror i jeszcze lepiej, że wygrany dla nas. Dwa pierwsze sety przebiegały praktycznie pod nasze dyktando. Być może kibice czuli się troszkę znużeni (śmiech).

Czy tak wyrównana końcówka spotkania wynikała z lepszej gry Francuzek czy może w szeregi Polek wdarło się rozluźnienie?

Myślę, że trochę rozluźnienie bo zawsze taka przerwa kilku minutowa nie wpływa dobrze na zespół, któremu idzie. Na początku trzeciego seta Francuski popełniały mniej błędów niż wcześniej. Na szczęście w końcówce to nadrobiły.

Jutro walka o pierwsze miejsce z Turczynkami. Jak nastroje przed tym meczem?

Oczywiście walka do upadłego o pierwsze miejsce. Mam nadzieję, że sprostamy Turczynkom, które są chyba w dosyć dobrej formie na tym turnieju. Myślę, że wszystkie zagramy na luzie i będzie fantastyczne spotkanie.

Skład drużyny uległ dosyć dużemu przemeblowaniu ze względu na liczne kontuzje. Zespół jest nieco odmłodzony. Jak może Pani na chwile obecną ocenić pracę nowego selekcjonera kadry Jerzego Matlaka?

Pierwszą weryfikacją jego pracy jest ten turniej bo do tej pory grałyśmy, gdzieś tam sobie dla siebie i praktycznie o nic. W zasadzie o zwycięstwo i o nic więcej, a teraz gramy o tą kwalifikacje, która jest dla nas najważniejsza rzeczą, którą musimy osiągnąć w tym sezonie. Jeśli jest awans należy się z tego cieszyć i myślę, że praca trenera przynosi już jakieś efekty. Mam nadzieję, że będą one coraz większe i na Mistrzostwach Europy będziemy w jeszcze lepszej dyspozycji.

Patrząc na dwa mecze kwalifikacji, który element gry należy szczególnie poprawić?

Uważam, że musimy być bardziej stabilne w tym co robimy. Potrafimy bardzo dobrze przyjmować i blokować, atakować i tak dalej. Zdarzają się jednak takie przestoje, że nagle nie potrafimy nic i myślę, że trzeba to wyeliminować, a także nerwowość, która pojawia się po dwóch, trzech przegranych punktach. Musimy cały czas doskonalić to co potrafimy.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved