Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ juniorek: Polki rozgromiły Kenię i będą walczyć o miejsca 9-16

MŚ juniorek: Polki rozgromiły Kenię i będą walczyć o miejsca 9-16

fot. archiwum

Reprezentacja Polski juniorek w swym ostatnim meczu I rundy mistrzostw świata w Meksku rozgromiła 3:0 Kenię i zajęła 3. miejsce w swojej grupie. Naszym zawodniczkom pozostała teraz walka o jak najwyższą lokatę w przedziale 9-16.

Po porażkach z Brazylią i Dominikaną Polki straciły szansę na grę o medale. Ostatni mecz grupowy z Kenią był szansą na podreperowanie morale i przygotowanie się do jak najlepszego występu w II rundzie mistrzostw.

 

Kenia – Polska 0:3(10:25, 6:25, 9:25)

Składy zespołów:

Kenia: Tsisiche (3), Chepkemboi (1), Chepchirchir (1), Makuto (4), Tietie, Khaemba (4), Jeruto (libero) oraz Magoi, Misoi, Chemutai i Makokha

Polska: Martałek (10), Kaliszuk (5), Bryda (3), Wołosz (4), Tokarska (12), Chmiel, Śliwa (libero) oraz Szymańska (4), Lisiecka, Pasznik (5), Pelc (6) i Bulbak (1)

 

Teraz nasze reprezentantki będą walczyć w grupie G z Wenezuelą, Czechami i USA. W grupie H, również o miejsca 9-12 zagrają Kenia, Kuba, Chiny i Tajlandia.

W grupach E i F zagrają zespoły z miejsc 1. i 2. w I rundzie mistrzostw. Brazylia, która po zwycięstwie 3:2 z Dominikaną i wygraniu naszej grupy, rywalizować będzie z Holandią, Tajwanem i Bułgarią. W drugiej grupie Dominikana zmierzy się z Turcją, Niemcami i Meksykiem.

Po I rundzie mistrzostw w indywidualnych klasyfikacjach Maja Tokarska zajmuje 3. miejsce wśród najlepiej blokujących i 8. miejsce wśród najskuteczniejszych zagrywających. Izabela Śliwa jest szósta wśród najlepiej broniących, trzecia wśród najlepiej przyjmujących i czwarta w klasyfikacji libero. Joanna Wołosz jest sklasyfikowana na 9. pozycji wśród wszystkich rozgrywających.

 

Zobacz również:

Wyniki i tabela grupy C mistrzostw świata juniorek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved