Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. A: 3:0 z Holandią i Amerykanie faworytem Final Six

LŚ, gr. A: 3:0 z Holandią i Amerykanie faworytem Final Six

fot. archiwum

Siatkarze USA w swym ostatnim meczu w grupie A pokonali 3:0 Holandię i pewnie wygrali grupę. Teraz mistrzowie olimpijscy szykują się na triumf w turnieju finałowym w Belgradzie, gdzie rywalizować będą z Serbią, Argentyną, Rosją, Brazylią i Kubą.

Meczem z Holandią siatkarze Stanów Zjednoczonych zakończyli rywalizację w grupie A zajmując pierwsze miejsce w tabeli. Dla Holendrów pierwszy występ po sześciu latach przerwy w Lidze Światowej również był udany. Z czterema zwyciestwami na koncie zajęli trzecie miejsce w grupie A.

Amerykanie w swoim ostatnim meczu przystąpili do gry w mocno eksperymentalnym składzie. Na boisku pojawili się dotychczasowi rezerwowi: Lotman oraz libero Reft. Wspierani przez bardziej doświadczonych Heina i Touzinskyego nie mieli jednak problemów z pokonaniem Holendrów. W pierwszych dwóch partiach przewaga gospodarzy nie podlegala dyskusji. Skuteczne atai Evana Pataka oraz bloki Smitha i Heina nie pozostawiały "pomarańczowym" wielu złudzeń. Dopiero w trzecim secie Holendrzy nawiązali równorzędną walkę, ale w zaciętej końcówce potrójny blok Amerykanów rozstrzygnął o ich zwycięstwie.

Mogliśmy dziś zobaczyć w grze naszych rezerwowych – mówił po meczu trener Alan Knipe.Grali z większym zaangażowaniem niż ich koledzy w pierwszym meczu, bowiem chcieli udowodnić swoją przydatność do zespołu.Wielu ludzi mówiło, że nie będziemy w stanie utrzymać gry na najwyższym poziomie przy takiej rotacji kadry – powiedział kapitan reprezentacji USA, Tom Hoff.Dzisiejszy mecz pokazal, że to nasz sztab szkoleniowy miał rację. awans do turnieju finałowego jest naszym sukcesem, który pomoże nam w dalszym doskonaleniu gry.

 

USA – Holandia 3:0

(25:19, 25:18, 26:24)

Składy zespołów:

USA: Patak (12), Lotman (9), Suxho (3), Hein (11), Smith (10), Touzinsky (6), Reft (libero) oraz Winder, Hoff, Stanley i Hansen

Holandia: van Harskamp (1), Horstink (2), van Dijk (3), Trommel (2), Kooistra (4), Bontje(1), Rademaker libero) oraz Rauwerdink (8), Snippe (3), Vlam (2), Klapwijk (8) i Lorshejid (8)

 

Zobacz również:

Wyniki i tabela grupy A Ligi Światowej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved