Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ivett ubierze siatkarzy Jadaru

Ivett ubierze siatkarzy Jadaru

fot. archiwum

Jadar w nowym sezonie współpracować będzie z firmą Ivett. Producent znany głównie z produkcji odzieży z dżinsu ubierze zespół Radomia. Próbne koszulki dla siatkarzy tradycyjnie utrzymane są w niebiesko-czerwono-białej tonacji.

Pojawienie się strojów to nieuchronny znak, że początek przygotowań do nowego sezonu tuż, tuż. Tak też jest w istocie. Pierwszy trening zaplanowany został na najbliższy wtorek, dwa i pół miesiąca przed inauguracją siatkarskiej ekstraklasy. Zajęcia poprzedzi spotkanie siatkarzy z właścicielem klubu.

W najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju występuje 10 zespołów. Spośród drużyn mających prawo gry w PlusLidze podopieczni trenera Jana Sucha jako pierwsi wejdą w cykl przygotowawczy. Co prawda otwarcia dokonali także siatkarze i sztab trenerski częstochowskiego AZS-u Domexu, ale pod Jasną Górą gracze zaliczyli jedynie spotkanie organizacyjne. Właściwe przygotowania częstochowianie rozpoczną w sierpniu. Podobnie uczynią pozostałe teamy, które mają jeszcze co najmniej trzy tygodnie laby. Tymczasem radomianie już mogą zapomnieć o odpoczynku.

Od wtorku czeka ich mozolne budowanie dyspozycji, której efekty mamy poznać na początku października. Wówczas zmagania w PlusLidze zaczną się na dobre. Zanim jednak gracze trenera Sucha podejmą batalię w pierwszym meczu o ligowe punkty z Asseco Resovią Rzeszów (10 października w Radomiu) zaliczą kolejne etapy przygotowań.Wszystko wskazuje na to, że Jan Such do dyspozycji będzie miał nieco okrojony skład. W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji najprawdopodobniej zabraknie Macieja Pawlińskiego , Adriana Stańczaka i Grzegorza Kosoka, trzech zawodników którzy wraz z kadrą B uczestniczyli w Uniwersjadzie. Wszyscy pozostali zawodnicy powinni jednak stawiać się na Narutowicza. Nie powinno nawet zabnraknąć Wojciecha Żalińskiego, który przed kilkoma dniami po raz drugi udał się do Włoch na lekarską konsultację.

W Radomiu siatkarze trenować będą do końca lipca. W pierwszym tygodniu ćwiczeń "jadarowcy" odbędą w sumie siedem jednostek treningowych. W planie są zajęcia w siłowni, biegi, ćwiczenia ogólnorozwojowe w hali, a także małe gierki na siatkarskiej plaży. Nie zabraknie doskonalenia techniki gry. Po zakończeniu tygodniowego cyklu radomscy siatkarze dostaną dwa dni wolnego, by od przyszłego poniedziałku ponownie wrócić do planowych zajęć. W drugim tygodniu dawka treningowa wzrośnie. Gracze spędzą m.in. w hali, siłowni, w terenie przeszło 20 godzin wytężonych zajęć. – Zaczynamy przygotowania, które rozpisaliśmy zaraz po zakończeniu okresu roztrenowania. Z tego, co wiem, na pierwszych zajęciach mają być wszyscy poza kadrowiczami. Wiadomo przecież, że Grzesiek Kosok, Maciek Pawliński i Adrian Stańczak są w cyklu treningowym reprezentacji Polski B. Po uniwersjadzie pod okiem Grzegorza Wagnera będą się przygotowywać do udziału w Memoriale Wagnera. Pozostali mają się stawić na Mosirze – informował "Gazetę" trener Such.

Później podopieczni Jana Sucha wyjadą na zgrupowanie do Zakopanego. W planach jest również drugi obóz, ale już we wrześniu w Kielnarowej. – Nie zabraknie sparingów. Zagramy w kilku turniejach – na pewno w Krośnie, Zdzieszowicach i Radomiu. Na bieżąco będziemy monitorować postępy w naszej pracy – mówił szkoleniowiec radomian.

Okres przygotowawczy zaplanowany został w najdrobniejszych detalach przez Jana Sucha. Od strony organizacyjnej nad wszystkim czuwa Robert Grzanka, który zgodnie z zapowiedziami, obok roli statystyka pełnić będzie funkcję kierownika zespołu. Wiadomo również, że drugim trenerem pozostanie Dominik Kwapisiewicz. Pomysł z zatrudnieniem legendarnego siatkarza Czarnych Andrzeja Skorupa ostatecznie nie doszedł do skutku.

źródło: sport.pl, SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved