Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Dorota Świeniewicz podpisała kontrakt z Aluprofem

Dorota Świeniewicz podpisała kontrakt z Aluprofem

fot. archiwum

Dorota Świeniewicz wraca na parkiety PlusLigi Kobiet. Reprezentantka Polski podpsała w sobotę roczny kontrakt z BKS Aluprof Bielsko-Biała. Dwukrotna mistrzyni Europy wraca do Bielska-Białej po raz trzeci, by wspomóc drużynę w walce o mistrzostwo kraju.

Dorota Świeniewicz długo wahała się, jaki klub wybrać. Spekulowano, że żadnej z polskich drużyn nie będzie stać na podpisanie kontraktu z tak utytułowaną zawodniczką. Wychowanka Polonii Świdnica doszła jedna do porozumienia z działaczami Aluprofu  od nowego sezonu będzie występowała w drużynie z Bielska-Białej.

Dorota Świeniewicz była już zawodniczką BKS w latach 1993-1997, sięgając w 1996 roku po mistrzostwo Polski Następnie przeniosła się do Desparu Perugia, gdzie występowała do 2006 roku. Z włoską drużyną dwukrotnie zdobyła mistrzostwo kraju i wygrała w 2006 roku Ligę Mistrzyń. Po przygodzie we Włoszech wróciła do Bielska-Białej a po sezonie przeniosła się do Hiszpanii występując w Icaro Mallorca. Później jeszcze kompletnie nieudany epizod we włoskim Tena Santeramo i Dorota Świeniewicz znów wraca do polskiej ekstraklasy.

Bielscy działacze już przed rokiem nie ukrywali, że interesuje ich tytuł mistrza Polski. To jednak nie udało się, tytuł sprzed nosa zgarnęła im Muszynianka, więc udało im się zatrzymać wszystkie zawdniczki z wyjątkiem Katarzyny Gajgał. Ten skład oprócz wywalczenia krajowego tytułu ma z sukcesami walczyć w Lidze Mistrzyń. W tym właśnie ma pomóc Dorota Świeniewicz.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved