Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Małgorzata Niemczyk: Wygrały i to jest najważniejsze

Małgorzata Niemczyk: Wygrały i to jest najważniejsze

fot. archiwum

Przed nami drugi dzień turnieju kwalifikacyjnego do MŚ kobiet 2010 w Rzeszowie. Strefa Siatkówki rozmawia o nim, a także o pierwszych turniejowych zmaganiach z byłą reprezentantką Polski, obecnie komentującą mecze tego turnieju w telewizji, Małgorzatą Niemczyk.

Jak wrażenia po wczorajszym spotkaniu? Dziewczyny zafundowały nam straszny horror zakończony happy-endem.

"Jest zwycięstwo i to jest najważniejsze. Dziewczyny przybliżyły się do Mistrzostw Świata w Japonii, a o to chodzi w tym turnieju."

Przed nami dzisiaj spotkanie z Francją. Jakie zapatrywania na ten mecz ?"Francja na podstawie wczorajszego dnia wydaje się tutaj najsłabsza. Zobaczymy jak ten mecz będzie się układał naszym dziewczynom. Mam nadzieję, że wszystkie stresujące sytuacje, nerwy, trema związana z pierwszym ważnym meczem rozgrywanym przed polską publicznością już minęły i że dziś będziemy mieli okazję oglądać taki mecz jak fragmentarycznie wczoraj."

Już za moment spotkanie Belgia – Turcja. Jak Pani zdaniem może tutaj wyglądać wynik?

"Jestem ciekawa czy Belgijki będą potrafiły zagrać drugi mecz z rzędu na takim poziomie, jak zaprezentowały wczoraj. Ten zespół jest dla mnie niesamowicie perspektywiczny i uważam, że na przestrzeni trzech- czterech lat będzie bardzo groźny dla wszystkich."

W składzie Belgii wystąpiło wczoraj bardzo wiele młodych zawodniczek. Co było ich najmocniejszą stroną?

"Młodość(śmiech). Młodość czyli to, że się nie bały. Nawet z bardzo trudnych sytuacji wychodziły obroną ręką. W momencie kiedy mogły wziąć tą wisienkę z tortu – tej młodości zabrakło rutyny i doświadczenia. Trochę się przestraszyły, że mogą wygrać to spotkanie. Jednak to nie jest nasz problem tylko trenera reprezentacji Belgii i tamtejszego związku."

Którą z reprezentantek Polski wyróżniła by Pani we wczorajszym spotkaniu?

"Agnieszka Bednarek grała najrówniej, Joanna Kaczor grała bardzo dobrze chociaż miała momenty „Boboli". W siatkówkę nie da się grać bez tego – w przyjęciu, ataku czy bloku. Wydaję mi się, że te dwie dziewczyny zasługują na wyróżnienie. Katarzyna Gajgał, która również weszła na boisko była dobrym duchem drużyny. Milena Sadurek – prawidłowo rozgrywała, fakt, że w niektórych momentach Belgijki nie miały problemów z rozczytywaniem jej wystaw. Wynikało to jednak z tego, że w danych momentach pozostałe dziewczyny nie kończyły ataków, więc Milena na siłę wystawiała do tych, które kończyły. Aleksandra Przybysz też mi się podobała. Mariola Zenik miała momenty rewelacyjnej gry w obronie – wyciągała niesamowite piłki."

Co będzie zatem w dzisiejszym spotkaniu najmocniejszą stroną Polek?

"Zobaczymy. Też jestem tego bardzo ciekawa."

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved