Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Jelena Murtazajewa: Polki mają największe szanse na awans

Jelena Murtazajewa: Polki mają największe szanse na awans

fot. archiwum

Kobieca reprezentacja Rosji przebywa w naszym kraju na zgrupowaniu. Rosjanki miały okazję rozegrać z naszą reprezentacją dwa sparingi. O swoich wrażeniach z pobytu w Polsce specjalnie dla Strefy Siatkówki opowiada środkowa kadry Rosji, Jelena Murtazajewa.

Jesteście w Polsce na zgrupowaniu, rozegrałyście dwa towarzyskie spotkania z Polską. Co możesz powiedzieć o tych dwóch różnych meczach?

"Przyjechałyśmy do Polski młodą, niedoświadczoną drużyną. Dla mnie wizyta tu jest wielką niespodzianką. Praktycznie w jednej chwili dowiedziałam się o tym, że jadę. Spędziłyśmy w autokarze około 40 godzin. Było bardzo gorąco, a po przyjeździe od razu poszłyśmy na trening. Myślę, że w dużej mierze dlatego poniosłyśmy porażkę w pierwszym meczu sparingowym z drużyną Polski. W drugim meczu zagrałyśmy lepiej i to my zwyciężyłyśmy."

Jak myślisz, która drużyna zwycięży w rozgrywanym w Rzeszowie turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata 2010?"Myślę, że Wasza reprezentacja ma największe szanse, a w dodatku Polki grają u siebie przy dopingu wspaniałych kibiców. Będziemy obserwować jednak w dalszej fazie turnieju wszystkie drużyny. Po pierwszych meczach trudno jednoznacznie wskazać faworyta."

Trenujecie w Kielnarowej, niedaleko Rzeszowa. Jesteście zadowolone z warunków tam panujących?

"Tak, jest tam piękna duża hala z całym zapleczem sportowym. Cieszymy się, że tu jesteśmy."

Na jakim etapie przygotowań się znajdujecie?

"Awans do finałów Mistrzostw Świata mamy zapewniony, z racji tego, że będziemy bronić tytułu, a więc w tym sezonie najważniejszą imprezą dla nas są Mistrzostwa Europy rozgrywane zresztą tutaj w Polsce oraz Grand Prix. W obydwóch imprezach chcemy dobrze wypaść i dojść jak najdalej."

Dziękuję bardzo za wywiad i życzę powodzenia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved