Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Teraz Polaków czekają sparingi z Bułgarią

Teraz Polaków czekają sparingi z Bułgarią

fot. archiwum

Siatkarze Daniela Castellaniego zakończyli zmagania w Lidze Światowej zwycięstwem nad Finlandią. Teraz dostaną kilka dni wolnego, a w poniedziałek zbiorą się w Bełchatowie, gdzie zapadną ostateczne już decyzje kadrowe. Tam 30-31 lipca zagrają sparingi z Bułgarią.

Nie udało się wykonać zakładanego przed startem Ligi Światowej planu – 50% zwycięstw, ale argentyński szkoleniowiec i tak jest zadowolony ze swojej odmłodzonej gwardii, która zakończyła rywalizację mocnym akcentem w postaci zwycięstwa nad wymagającym rywalem z Finlandii, walczącym dodatkowo o bilet na turniej finałowy w Belgradzie. – Polacy pokazali, że potrafią grać w siatkówkę. My mieliśmy za dużo wzlotów i upadków w tym meczu. Teraz więc musimy czekać na rozstrzygnięcia w innych grupach – stwierdził po porażce mocno poirytowany Mauro Berruto .

Szkoleniowiec polskiej kadry wreszcie mógł powiedzieć kilka ciepłych słów oceniając grę swoich siatkarzy i uczynił to z nieukrywaną satysfakcją. – Jestem bardzo dumny z moich chłopców. Zasługują na szacunek. To bardzo młoda grupa, wielu z nich po raz pierwszy grało na tak wysokim poziomie i musieli walczyć nie tylko z rywalami, ale także ze stresem czy zmęczeniem. Moim zdaniem zdali egzamin – powiedział trener Daniel Castellani . – Poprawiliśmy znacznie poziom rozegrania i ataku, natomiast naszym największym mankamentem wciąż pozostaje przyjęcie – dodał, zaznaczając, że rozgrywki LŚ nie skreśliły żadnego z jego podopiecznych i wciąż każdy z nich może się ubiegać o miejsce w kadrze na sierpniowe kwalifikacje do mistrzostw świata 2010.

Bazę, zgodnie z wcześniejszymi obietnicami będą stanowili ci najbardziej doświadczeni – Świderski , Zagumny , Pliński , Gruszka , Gacek , Ignaczak . To pewniacy. O miejsce nie musi się też martwić Michał Winiarski, tyle tylko że wciąż boryka się z kontuzją barku. Trener Castellani liczy jednak, że zawodnik wspomoże kadrę w walce o mundial 2010.W poniedziałek 20 lipca polscy reprezentanci spotkają się na tygodniowym zgrupowaniu w Bełchatowie. Jego uwieńczeniem będą sparingi z kadrą Bułgarii – 30 i 31 lipca. Po nich najprawdopodobniej Daniel Castellani ogłosi "19" na kwalifikacje.

Jeden z meczów kontrolnych ma być otwarty dla publiczności. Bułgarzy są spodziewani w najsilniejszym składzie – z Matejem Kazijskim , Wlado Nikołowem i Plamenem Konstantinowem . Dokładnego terminu konfrontacji jeszcze nie ustalono – wszystko zależy od tego czy siatkarze z Bałkanów zdołają zakwalifikować się do Final Six w Belgradzie. O tym zadecydują ich ostatnie pojedynki, z Rosją. – Polska pokonując Finlandię bardzo nam pomogła. Zrobimy wszystko, by nie zaprzepaścić szansy – zapowiedział Plamen Konstantinow, który chce zagrać przeciwko Sbornej w wyjściowej szóstce.

 

Autor tekstu: Ilona Kobus

 

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved