Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Siatkarski Mundial 2014 we Wrocławiu

Siatkarski Mundial 2014 we Wrocławiu

fot. archiwum

W piątek we Wrocławiu prezydent miasta Rafał Dutkiewicz oraz Mirosław Przedpełski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, podpisali list intencyjny potwierdzający gotowość Wrocławia do organizacji mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn w 2014.

Siatkarskie mistrzostw świata w Polsce to pierwsza impreza tej rangi w grach zespołowych od 1976 roku. Wtedy w Katowicach przeprowadzono mistrzostwa świata w hokeju na lodzie. Imprezę będzie pokazywała telewizja Polsat.

Mistrzostwa udało nam się wywalczyć z dużą pomocą telewizji Polsat i pana Solorza, który zaangażował się w ten pomysł mimo bardzo wysokich kosztów organizacyjnych, jakie będzie musiał ponieść – tłumaczy Przedpełski .

W mistrzostwach zagrają 24 najlepsze reprezentacje, które będą rywalizować w sześciu grupach. Oczywiście w sześciu polskich miastach. Na razie nie wiadomo jeszcze dokładnie, w jakich miastach się odbędą. List intencyjny w sprawie organizacji meczów oprócz Wrocławia podpisały już Katowice. Wkrótce ma to uczynić Łódź dysponująca nową, 13-tysięczną halą. Oczywistym kandydatem wydaje się być również Warszawa. Tam hala ma być częścią Stadionu Narodowego budowanego na piłkarskie Euro 2012. Siatkarskie mistrzostwa chcą także organizować w Trójmieście, Częstochowie, Olsztynie, Bydgoszczy i Rzeszowie.Mimo dużej konkurencji Wrocław ma być pewniakiem do organizacji mundialu. Prezes Przedpełski zapewniał w piątek: – Bardzo się cieszę, że Wrocław będzie współorganizatorem. Nie wyobrażam sobie, żeby nie było Wrocławia w tych mistrzostwach.

We Wrocławiu mecze mają być rozgrywane w Hali Stulecia, która do 2014 będzie systematycznie modernizowana. – Zmienia się całe otoczenie hali. Zostanie wybudowane centrum gastronomiczno-kongresowe, nad którym już trwają prace. W tej chwili hala jest remontowana na zewnątrz, wymieniamy wszystkie okna. Jednak najważniejszym elementem remontu będzie zwiększenie liczby miejsc siedzących do około 10 tysięcy, co umożliwi nam organizowanie imprez najwyższej rangi – tłumaczył prezydent Rafał Dutkiewicz .

W stolicy Dolnego Śląska mają się odbyć mecze fazy grupowej, chociaż prezes PZPS-u i prezydent miasta podkreślali, że zależy im, żeby w Hali Stulecia odbywały się także mecze fazy pucharowej. – Nie widzę żadnych przeszkód, żeby we Wrocławiu odbywały się także mecze półfinałowe, a może i nawet sam finał. Jednak za tym idą dodatkowe koszty organizacyjne. Od takiego miasta więcej się wymaga i chodzi tutaj głównie o kwestie finansowe – twierdzi Przedpełski.

Rafał Dutkiewicz: – Żeby zorganizować finał, potrzebna byłaby nam większa hala, ale jesteśmy bardzo zainteresowani organizacją półfinałów.

Według prezydenta miasta Wrocław inwestycyjnie nie poniesie wielkich nakładów. – Cała impreza nie będzie nas dużo kosztowała, dlatego że już wtedy będziemy mieli odpowiednie zaplecze zbudowane na Euro 2012.

Przypomnijmy, że jeszcze w tym roku we Wrocławiu odbędą się mistrzostwa Europy w koszykówce mężczyzn (7-20 września), mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet (25 września – 04 października), a w 2012 Wrocław będzie jedną z aren piłkarskich mistrzostw Europy.

 

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved