Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Nikt w Europie nie ma takich kłopotów jak trener Polek

Nikt w Europie nie ma takich kłopotów jak trener Polek

fot. archiwum

- Przez dwa miesiące pracy jako selekcjoner nauczyłem się jednego. Nie mam już co liczyć na jakieś opowieści, czy deklaracje dotyczące tego, co będzie w przyszłości - mówi "Przeglądowi Sportowemu" trener reprezentacji Jerzy Matlak.

Dzisiaj w Rzeszowie rozpoczynają się kwalifikacje do mistrzostw świata, a lista kontuzjowanych zawodniczek jest tak długa, że można by stworzyć z nich mocną drużynę. Chyba nie spodziewał się pan aż takiej plagi urazów?

Jerzy Matlak : Można powiedzieć, że mam szpital w zespole i boję się, aby wkrótce do grupy kontuzjowanych nie dołączyły kolejne siatkarki. Niedawno urazu nabawiła się przecież libero Agata Sawicka, a w sparingach z Rosją nie mogłem skorzystać z przyjmującej Anny Barańskiej. Ma naciągnięty mięsień czworogłowy, ale wszystko wskazuje na to, że będzie gotowa do gry.

Nie przypuszczał pan, że z kadry wypadnie aż tak wiele zawodniczek?



Przez dwa miesiące pracy jako selekcjoner nauczyłem się jednego. Nie mam już co liczyć na jakieś opowieści, czy deklaracje dotyczące tego, co będzie w przyszłości. Trzeba skupić się na tych siatkarkach, które są zdrowe i mogą grać.

Mimo to Polska jest zdecydowanym faworytem kwalifikacji, z których dwa najlepsze zespoły awansują do przyszłorocznych mistrzostw świata.

Jesteśmy najwyżej w rankingu światowym. Na dodatek pokonaliśmy w meczach sparingowych Rosjanki i Włoszki, czyli czołowe drużyny świata. Dziewczyny grały w tych spotkaniach tak dobrze, że sam się dziwiłem. Przecież żadna reprezentacja w Europie nie ma takich kłopotów jak my. Słyszałem za to docinki, że Włoszki odpuściły, a Rosjanki to nie była ta sborna co zawsze.

Więcej w „Przeglądzie Sportowym"
Rozmawiał Leszek Błażyński

 

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved