Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Marcel Gromadowski: Na pewno będę walczył

Marcel Gromadowski: Na pewno będę walczył

fot. archiwum

Marcel Gromadowski dostał od trenera reprezentacji, Daniela Castellaniego, szansę pokazania się przeciwko Finlandii w wyjściowej szóstce, w drugim, czwartkowym meczu. Polski atakujący zagrał dobrze. O spotkaniu chętnie zgodził się porozmawiać ze Strefą Siatkówki.

Przede wszystkim gratuluję zwycięstwa. Wygraliście dzisiaj 3:2, a chyba nawet mogło być lepiej.

Marcel Gromadowski : Mogło być 3:1. W tym czwartym secie było tak na równi, mogliśmy wygrać, ale niestety musieliśmy się trochę dłużej męczyć. Myślę jednak, że publiczność zgromadzona tutaj na hali, jeszcze z chęcią tego seta obejrzała, coś się więcej działo, no i oczywiście zwycięstwo.

To był zdecydowanie inny mecz, niż ten czwartkowy. Popełnialiście mniej błędów, co szczególnie było widać na zagrywce, gdzie z każdym setem, tych zepsutych było coraz mniej.Tak, to jest chyba jeszcze taki element, gdzie nie wszyscy z nas szanujemy tę piłkę w tym elemencie, też mówię tutaj o sobie oczywiście. Tak, a poza tym, to warto było dawać im tę piłkę, niż ryzykować. A kolejna sprawa, to chyba jeszcze większy spokój w grze. Rozmawialiśmy jeszcze wczoraj po tym meczu, bo i wczoraj była szansa na zwycięstwo. Trochę żałujemy, że to się skończyło 3:1. Ale dzisiaj była kolejna szansa do rewanżu, także cieszymy się, że ją wykorzystaliśmy.

Zagrałeś oba spotkania tutaj w Bydgoszczy przeciwko Finom. Jak oceniłbyś swoją postawę w tym dwumeczu?

Wszystkim odpowiadam tak samo, że nie oceniam siebie. Innym to zostawiam, bo i tak nie ważne, co bym powiedział, to każdy może mieć swoje zdanie. Może trener zrobiłby to bardziej kompetentnie.

To było Wasze ostatnie spotkanie w Lidze Światowej. Jak byś ocenił występ naszej odmłodzonej reprezentacji w tej edycji „światówki"?

Trochę żałujemy, bo jak widzimy ta Finlandia nie jest aż taka mocna. Teraz już trochę za późno. Trzeba się w takim razie dopatrywać innych plusów. Jeśli nie awans do Final Six, to ogrywanie tej młodej drużyny, przegląd tego, co jest do wykorzystania dla kadry, dla nowego selekcjonera. I takie cele myślę, że są spełnione.

Teraz będziecie mieć trochę więcej czasu, żeby razem potrenować z tymi zawodnikami, którzy mieli czas na odpoczynek. Ty będziesz walczył o miejsce w składzie na kwalifikacje do MŚ. Wierzysz, że dasz radę załapać się już do tej pierwszej reprezentacji?

Walczyć zawsze będę i nie ważne w jakim bym był sytuacji, ale mam pewien sceptycyzm, wrodzony być może, do paru rzeczy. Walczyć będę na pewno, natomiast kto inny podejmuje te decyzje.

Z Marcelem Gromadowskim rozmawiała Anna Falk (Strefa Siatkówki)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved