Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Jaqueline oficjalnie w Osasco, czyli nici z rozbudzonych nadziei

Jaqueline oficjalnie w Osasco, czyli nici z rozbudzonych nadziei

fot. archiwum

Wczoraj, na łamach "Sportu", dziennikarze tej gazety wzniecili dyskusję - która przetoczyła sie też przez portale internetowe - o ewentualnym, sprowadzeniu do Polski 25-letniej brazylijskiej przyjmującej Jaqueline Carvalho. Tego samego dnia okazało się, że to fikcja...

Wszystko zaczęło się od „dzikiej karty” do Ligi Mistrzyń dla MKS-u Dąbrowa Górnicza. To właśnie działacze tego klubu, chcąc wzmocnić drużynę przed startem do rywalizacji z europejską czołówką, poprosili znanego menedżera – Andrzeja Grzyba – o poszukanie odpowiedniej zawodniczki.

Okazuje się jednak, że dywagacje o ewentualnym sprowadzeniu do Polski Jaqueline Carvalho (w ubiegłym sezonie koleżanki klubowej Katarzyny Skowrońskiej-Dolata w Scavolini Pesaro) miały jakikolwiek sens tylko przez…  około pięć godzin. W czwartek, punktualnie o godzinie 12.00 czasu lokalnego, odbyło się bowiem w obecności przedstawicieli mediów, oficjalne podpisanie kontraktu Jaqueline z mającym siedzibę w Sao Paulo klubem Osasco.

Przypomnijmy, że Osasco to drużyna Superligi brazylijskiej, która została powołana do życia w końcu maja tego roku, jako spadkobierczyni znakomitych tradycji jednego z najlepszych klubów w historii brazylijskiej siatkówki – Finasa/Osasco. Finasa bowiem uległa likwidacji w dzień po finałowym meczu sezonu 2008/09 z Rexoną, w  wyniku rezygnacji tytularnego sponsora – Finasy – z dalszego utrzymywania zespołu. Po rezygnacji Finasy wszelkie zobowiazania finansowe w stosunku do klubu przejęły władze dzielnicy Sao Paulo – Osasco, stąd taka właśnie jest od początku czerwca nazwa klubu.Warto podkreślić, że Jaqueline została przez trenera reprezentacji Brazylii – Ze Roberto – zwolniona z pierwszego etapu przygotowań do najważniejszych turniejów w sezonie, z powodu dużego obciążenia w poprzednim sezonie Serie A, a także ze względu na przygotowania do jej ślubu z reprezentantem Brazylii – Murilo Endresem. Ale w tym tygodniu zawodniczka  rozpoczęła przygotowania razem z kadrą w Saquarema i jest przewidziana do gry podczas World Grand Prix.

 

źródło: inf. własna, melhordovolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved