Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Anna Rybaczewski: Miło jest wrócić do Polski

Anna Rybaczewski: Miło jest wrócić do Polski

fot. archiwum

Kapitanem reprezentacji Francji jest urodzona w Olsztynie, Anna Rybaczewski. Córka mistrza olimpijskiego z Montrealu z 1976 roku, Mirosława Rybaczewskiego nie ukrywa, że z dużą przyjemnością przyjechała znów do Polski.

Miło jest wrócić do kraju, gdzie się urodziłam – mówi 27-letnia zawodniczka. – Jestem pod wrażeniem pięknej hali w Rzeszowie i mam nadzieję, że kibice wypełnią ją na meczach po brzegi. Słyszałam, że siatkówka w tym mieście jest niezwykle popularna – mówi przyjmująca reprezentacji Francji.

Rybaczewski raz już miała okazję zagrać przeciwko reprezentacji Polski. – Było to przed czterema laty – wspomina. – Grałyśmy wówczas z Polską kadrą B, która przygotowywała się do Uniwersjady. Teraz mecz będzie o dużą stawkę. Chyba czeka mnie jakieś dziwne uczucie podczas polskiego hymnu, a później będzie już okej. Gram w reprezentacji Francji, która jest drużyną jak każda inna – mówi Rybaczewski, która w sezonie 2006/2007 występowała w ekipie z Muszyny i jak nikt inny z drużyny Trójkolorowych znam polskie siatkarki.

O meczu z Polską jeszcze nie myślimy, koncentrujemy się na pierwszym pojedynku z Turcją. Na pewno trochę znam polską reprezentację, a najlepiej Dorotę Pykosz. Jak będzie taka potrzeba to podpowiem coś trenerowi i koleżankom z zespołu – mówi córka złotego olimpijczyka z Montrealu.Zespół Francji jest najniżej notowany z czterech drużyn, które zagrają na turnieju w Rzeszowie. – Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy outsiderem ale może to i lepiej z takiej pozycji przystępować. Może uda się nam sprawić niespodziankę. Polska i Turcja to faworytki turnieju, ale nie oznacza to, że należy nas już na wstępie skazywać na pożarcie – twierdzi przyjmująca.

Rozmawiał Rafał Myśliwiec

Więcej w serwisie lsk.net.pl

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved