Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Moskwa: Zwycięstwo i porażka Polaków

WT Moskwa: Zwycięstwo i porażka Polaków

fot. archiwum

W turnieju głównym Swatch FIVB World Tour w Moskwie Polskę reprezentuje tylko jedna para: Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz. Biało-czerwoni rozpoczęli batalię od fazy grupowej, w której rozegrali do tej pory dwa spotkania.

Polska para trafiła do grupy O wraz z duetami Uhmann/Windscheif z Niemiec, Kais Kr./Vesik z Estonii oraz Redmann/Van Huizen z Kanady. Wszyscy rywale są wyżej rozstawieni od naszych reprezentantów. Dziś Polacy rozegrali dwa spotkania grupowe.

W pierwszym para Kądzioła/Szałankiewicz miała trudną i długą przeprawę. Rywale z Niemiec zawiesili poprzeczkę bardzo wysoko, jednak już w pierwszym secie Polacy pokazali swoją ambicję i po nerwowej końcówce wygrali 21:19. Szczęście, jak to w siatkówce, było zmienne. W drugiej partii też doszło do zaciętej końcówki, jednak tym razem górą byli Niemcy. Najwięcej emocji przyniósł tie-break. W nim doszło do walki na przewagi, a w niej świetnie spisali się Kądzioła i Szałankiewicz, którzy wygrali 16:14.

Uhmann/Windscheif – Kądzioła/Szałankiewicz 1:2
(19:21, 21:18, 14:16)W drugim spotkaniu zmęczeni biało-czerwoni nie dali rady zagrać na równi z, wysoko rozstawionymi, Estończykami. W pierwszej partii polska para grała jeszcze w miarę równo, starając się trzymać kontakt punktowy. Później jednak Estończycy „odjechali" i wygrali do 17. W drugiej partii para estońska zagrała świetnie, zaś Polacy nie nawiązali walki i ostatecznie przegrali 9:21.

Kais Kr./Vesik – Kądzioła/Szałankiewicz 2:0
(21:17, 21:9)

W piątek Polaków czeka ostatnie spotkanie grupowe z parą z Kanady Redmann/Van Huizen . Ci w dniu dzisiejszym odnieśli dwa zwycięstwa 2:1.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved