Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Przed meczem Polska zawsze najlepsza

Przed meczem Polska zawsze najlepsza

fot. archiwum

Kilka tysięcy widzów oglądało w „Łuczniczce" i przed halą na telebimie przegrany 1:3 mecz Ligi Światowej reprezentacji Polski siatkarzy z Finlandią. Do Bydgoszczy przyjechali kibice z całego kraju - od Krakowa po Szczecin.

Z Białegostoku wyjeżdżaliśmy o godzinie 5.20 – mówi kierowca autokaru. To wyjazd organizowany przez firmę dla pracowników. Oprócz nas przyjechały także grupy ze Szczecina i Gorzowa.

Genek i Paulina przyjechali do Bydgoszczy z Kwidzyna. Swój wyjazd zaplanowali już na początku roku.

Kręci nas atmosfera na trybunach. To wspaniała zabawa – powiedzieli.

Pierwszy raz na meczach Ligi Światowej byli Marek, Justyna i Ewelina z Nowego Miasta Lubawskiego.Decyzję podjęliśmy spontanicznie w trakcie ostatniego meczu Polaków z Finami. Przyjechaliśmy całą rodziną wspólnie ze znajomymi dwoma samochodami.

Niezwykle zdenerwowany był kierowca autokaru z Olsztyna, który godzinę przed meczem przywiózł miejscowy klub kibica.

Jestem oburzony brakiem sił porządkowych na parkingu przed „Łuczniczką". Nikt na tym nie panuje. Właściciele samochodów osobowych stawiali swoje pojazdy byle gdzie, a o autokarach nikt nie pomyślał. Mam 42-letnie doświadczenie w zawodzie, byłem na wielu imprezach, ale czegoś takiego nie widziałem – powiedział.

Narzekali sprzedawcy kilkunastu punktów z gadżetami. Kibice, którzy pojawiali się w hali w większości zaopatrzeni byli już w atrybuty – szale, czapki, kapelusze i trąbki.

Zanim kibice tłumnie pojawili się przed „Łuczniczką", przez centrum miasta przeszła parada promująca mecze Ligi Światowej i mistrzostwa Europy siatkarek, które we wrześniu odbędą się m.in. w Bydgoszczy.

Platformy z zespołem skąpo odzianych dziewcząt, tańczących w brazylijskich rytmach, wyruszyły spod stadionu Zawiszy. Pod salonem sponsora polskiej reprezentacji siatkarzy, sieci Plus do parady dołączyły zespoły: Kapela Pieśni i Tańca Kujawy z Radziejowa oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Goleszyna.

Cheerliderki rozdawały przechodniom farbki do malowania twarzy i tekturowe łapy w biało-czerwonych kolorach. Punktem kulminacyjnym pochodu był konkurs na ulicy Mostowej, prowadzony przez znaną prezenterkę Katarzynę Dowbor.

Do wygrania były dwa bilety na wieczorny mecz. Panie musiały popisać się wiedzą o siatkówce, panowie – tęgim głosem. Ich zadaniem było bowiem zaintonowanie znanej z siatkarskich trybun przyśpiewki „Polska, biało-czerwoni!".

 

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved