Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Polskie akcenty u rywalek

Polskie akcenty u rywalek

fot. archiwum

Najgroźniejszymi rywalkami ekipy Jerzego Matlaka wydają się Turczynki. Reprezentacje Turcji (11. miejsce w rankingu FIVB), Belgii (33.) i Francji (35.) staną na drodze biało-czerwonym (9.) w turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata.

Na siatkarski mundial do Japonii w przyszłym roku pojada dwa najlepsze zespoły.

Najgroźniejszymi rywalkami ekipy trenera Jerzego Matlaka wydają się Turczynki mimo, że w ubiegły weekend dość niespodziewanie przegrały u siebie przed 8 tysięczną publicznością finał z Ligi Europejskiej z mocno rezerwowym i odmłodzonym składem Serbii 2-3.

Wiadomo, że mecze w Lidze Europejskiej są rozgrywane na takim etapie przygotowań, w którym wszystko się może zdarzyć – mówi rozgrywająca reprezentacji Polski Izabela Bełcik . – Podobnie było w naszym przypadku jeśli chodzi o turniej w Montreux i turniej o puchar Piemontu. Zdarzały się nam na tych turniejach takie mecze, albo nawet pojedyncze sety, w których zagrałyśmy super, aby za chwilę po takim dobrym secie zagrać następną partię wręcz masakrycznie. Podobnie mogło być w przypadku Turczynek, które na pewno przygotowywały się ściśle do tego turnieju w Rzeszowie, więc teraz mogą się pokazać z zupełnie innej strony i w innej formie niż w Lidze Europejskiej. Liczymy się z tym, ale mam nadzieję, że mimo wszystko damy im radę i będzie dobrze – mówi Bełcik.Do składu Turczynek w tym sezonie wróciła ich niekwestionowana liderka w ataku Neslihan Darnel . – Neslihan to rzeczywiście siła ognia reprezentacji Turcji. Obojętnie, w jakiej formie by nie była, to zawsze trzeba się z nią liczyć. Trzeba ją gdzieś tam przystopować, zablokować i wygrać z Turcją – mówi polska rozgrywająca.

W niżej notowanych zespołach Francji i Belgii do Rzeszowa zjadą dwie zawodniczki z polskim korzeniami – Anna Rybaczewski i Marta Szczygielska (zagra na libero). – To akurat nie ma wielkiego znaczenia jeśli chodzi o ten turniej. Wiemy doskonale na co stać te dziewczyny, ale myślę, że żadna z nich nie stanowi aż tak bardzo o obliczu swojej drużyny i trzeba będzie się nastawić konkretnie na inne zawodniczki, a nie tylko na nie. A tak poza tym, to sympatycznie, że spotkamy się z tymi dziewczynami – dodaje Bełcik.

Autorem tekstu jest Rafał Myśliwiec

 

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved