Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Michał Ruciak: Za dużo zepsutych zagrywek

Michał Ruciak: Za dużo zepsutych zagrywek

fot. archiwum

Reprezentacja Polski przegrała trzeci już mecz z Finlandią. Jak przyznaje w rozmowie ze Strefą Siatkówki Michał Ruciak ta porażka mogła być po części winą zbyt dużej ilości błędów w polu serwisowym. Podkreślił też wysoką klasę rywala.

Niestety nie udało wam się wygrać z Finlandią. To już wasza trzecia porażka z tym zespołem z rzędu. Dzisiaj popełniliście dość dużo błędów i śmiem twierdzić, że to właśnie te błędy zadecydowały.

Ciężko powiedzieć, co zadecydowało. Na pewno graliśmy w miarę na równi, a jeżeli chodzi o te błędy to myślę, że głównie w zagrywce. Na pewno za dużo tych zepsutych zagrywek i to mogło po części spowodować. Ale musimy grać z takim zespołem jak Finlandia trudną zagrywką, żebyśmy mogli odrzucić ich od siatki, żebyśmy mogli prowadzić wyrównaną grę i wygrać.

W niektórych momentach było też widać, że tym młodym zawodnikom brakuje też po prostu doświadczenia.Nie wiem czy brakuje doświadczenia, bo nie wiem w jakich momentach mogło to wyjść. Naprawdę graliśmy dobrze. Szkoda, że nie skończyliśmy dwóch trzech piłek, ale ja myślę, że to nie jest głównie wina braku doświadczenia. Tak się złożyło. Finowie są naprawdę dobrym zespołem.

W końcu to czwarta drużyna Europy…

Dokładnie. Jest to dobry zespół, też potrafią bardzo dobrze grać w siatkówkę. Mają swoich naprawdę bardzo dobrych zawodników indywidualnych i przeciwstawili się temu.

Ale nie da się ukryć, że właśnie grając z takimi zespołami jak Finlandia ci młodzi zawodnicy mogą się ogrywać i dla nich to jest naprawdę cenny poligon doświadczalny.

Myślę, że tutaj każdy ma możliwość, aby się ogrywać. Trener daje pograć wszystkim i tego się trzymamy. Musimy robić z naszej strony po prostu to, żeby nie doprowadzać do trudnych sytuacji i do końcówek, żeby prowadzić przez cały set tą swoją równą grę i doprowadzać do zwycięstw.

Jutro przed wami kolejny, ostatni już mecz w tej Lidze Światowej. Czy wykrzesacie z siebie jeszcze tyle siły, by zwycięstwem pożegnać się z tą Ligą Światową?

My na pewno będziemy bardzo chcieli. Nie można powiedzieć czy wygramy czy nie. Będziemy bardzo się starać i z całych sił dążyć do tego, żeby wygrać. A jak to będzie zobaczymy jutro.

Dzisiaj też było widać, że naprawdę bardzo chcieliście, ale…

Tak. Tej walki było dużo i każdy dużo ambicji tutaj zostawiał. Staraliśmy się wykonywać, wszystko to, co było w założeniach, aby doprowadzić do zwycięstwa. Nie udało się, trudno. Gramy jutro i mam nadzieję, że jutro to my będziemy jednak zwycięscy.

Rozmawiała Ewa Koperska (Strefa Siatkówki)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved