Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Marcel Gromadowski: Nie ma jednego winnego

Marcel Gromadowski: Nie ma jednego winnego

fot. archiwum

Reprezentacja Polski przegrała kolejny, trzeci już z rzędu, mecz z Finami. Najjaśniejszym punktem w polskim zespole był Marcel Gromadowski, który powiedział, że wina za te porażki nie leży po stronie jednego zawodnika, ale każdego po trochu.

Młody atakujący dał bardzo dobrą zmianę mającemu problemy Jakubowi Jaroszowi , atakując z wysoką skutecznością 63,64% i zdobywając dla naszej drużyny 16 punktów. Dobra postawa Marcela nie uchroniła jednak młodych wybrańców Daniela Castellaniego przed kolejną porażką z czwartą drużyną Europy. Co zdaniem polskiego atakującego zadecydowało o tych trzech porażkach?

Ciężko naprawdę ocenić. Nie czuję się na siłach, by to analizować. Każdy po trochu się dołożył. Na pewno nie ma jednego winnego. Wina się rozkłada po równo na wszystkich. Trzeba dalej wyciągać z tego wnioski. Ogrywamy się dalej – mówi Gromdowski.

We wczorajszym spotkaniu polscy siatkarze popełnili bardzo dużo własnych błędów. Momentami wychodził też brak doświadczenia i ogrania tej młodej reprezentacji, co szczególnie było widoczne w akcjach rozgrywanych z piłek sytuacyjnych. Do tego należy podkreślić także dobrą grę reprezentacji Finlandii szczególnie w bloku i obronie, a także jej olbrzymią przewagę doświadczenia. Konsekwencją tego wszystkiego była porażka 1: 3, która ostatecznie przekreśliła i tak nikłe szanse Polski na wyjazd do Belgradu na Final Six.Dziś podopiecznych trenera Castellaniego czeka zatem ostatni już mecz w ramach tej edycji Ligi Światowej. Czy są w stanie wykrzesać z siebie jeszcze tyle energii, by zakończyć swoją przygodę z tymi rozgrywkami zwycięstwem?

Jasne, że tak, to jest nasz zawód. Po to pracujemy, żeby grać dobre mecze, żeby wygrywać. Myślę, że nie znajdzie się taki, który powie, że nie chce – zapewnia polski atakujący.

Czy w dzisiejszym spotkaniu Daniel Castellani pozwoli sobie na eksperymenty w składzie? – Dla nas ta Liga Światowa chyba jest w ogóle poligonem doświadczalnym. Więc nie wiem, zobaczymy – kończy Gromadowski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved