Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Joanna Kaczor: Zagramy na 110%

Joanna Kaczor: Zagramy na 110%

fot. archiwum

Już od jutra siatkarki z Francji, Turcji, Belgii oraz Polski rozpoczynają zmagania o awans do Mistrzostw Świata 2010. - Awans byłby dla nas wielkim sukcesem - mówiła na konferencji przed turniejem Anna Rybaczewska, kapitan reprezentacji Francji.

Jest mi bardzo miło powitać wszystkie drużyny w Rzeszowie – przywitał reprezentacje przygotowujące się do jutrzejszego startu w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata w Rzeszowie Wiesław Radomski .

Rzeszów już po raz drugi jest organizatorem turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata. W roku 2005, w stolicy Podkarpacia gościli siatkarze, w tym, na hali Podpromie walczyć będą panie. Polska jest bardzo dobrym krajem do organizacji tego typu imprez siatkarskich. Sprzyja temu zarówno organizacja, jak również atmosfera wokół siatkówki, która przeżywa „złote lata". – Polska doskonale wywiązuje się z powierzonych jej imprez i na pewno wszystko będzie dopięte na ostatni guzik – mówił o organizacji rzeszowskiego turnieju supervisor z ramienia FIVB, Maris Pekalis .

Także trenerzy oraz zawodniczki pozytywnie wypowiadali się na temat organizacji zawodów w Rzeszowie. – Bardzo cieszymy się, że ten turniej odbywa się w Polsce – mówiła zadowolona Anna Rybaczewska , kapitan reprezentacji Francji. – Są to dla nas bardzo ważne mecze. Awans do Mistrzostw Świata byłby dla nas ogromnym sukcesem .Bardzo się cieszę, że jesteśmy na tym turnieju, bo Francja już dawno nie była na tym etapie w turnieju o awans do MŚ – dodał Fabrice Vial , trener reprezentacji Francji. – Przyjechaliśmy tutaj, aby zakwalifikować się do Mistrzostw .

Każda z drużyn przyjechała na ten turniej z myślą, że awans może stać się ich udziałem, jednak miejsca są tylko dwa. – Awans wywalczą dwie drużyny, miejmy nadzieję, że my będziemy jedną z tych drużyn. Zrobimy wszystko, żeby tak się stało – mówił szkoleniowiec Turczynek Alessandro Chiappini . – Wywalczenie kwalifikacji jest jednym z naszych priorytetów na ten sezon – wtórowała mu Esra Gumus , kapitan tureckiego zespołu.

Najsłabszą w turnieju wydaje się być w tym momencie drużyna narodowa Belgii. Jednak jak pokazuje doświadczenie, nie musi tak być w rzeczywistości. – Myślę, że nie jesteśmy faworytami tego turnieju. Turcja i Francja uczestniczyły w Final Four Ligi Europejskiej, Polska to również mocna drużyna. Moje zawodniczki dadzą z siebie wszystko, będziemy walczyć o każdą piłkę. Będzie nas być może stać na wygranie jednego, dwóch meczów w turnieju, a kto wie, może także na awans – mówił o sytuacji swojej drużyny selekcjoner Belgijek. – Mamy młodą drużynę, która będzie grała przeciwko doświadczonym zawodniczkom – dodała kapitan Frauke Dirickx .

Cztery drużyny walczą o wyjazd do Japonii, jednak pomimo tego, nadzieja, że jedno miejsce należeć będzie do reprezentacji Polski jest ogromna. – Chciałbym wszystkich bardzo serdecznie w Rzeszowie przywitać. Oczekiwania na ten turniej były bardzo długie – rozpoczął Jerzy Matlak . – Chciałabym życzyć niesamowitych meczy. My na pewno będziemy robić wszystko, żeby awansować do Mistrzostw Świata. Będziemy chciały zagrać na 110% naszych możliwości – obiecywała w trakcie konferencji Joanna Kaczor .

Jak będzie wyglądał turniej kwalifikacyjny okaże się już jutro. Pierwszy mecz rozpocznie się o godzinie 17.30 na hali Podpromie.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved