Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: GTPS Gorzów Wlkp. po nowemu

I liga: GTPS Gorzów Wlkp. po nowemu

fot. archiwum

- Trzeba nam czasu, by zgrać bardzo młody zespół. Dlatego zaczynamy zajęcia 12 tygodni przed inauguracją ligi - powiedział na pierwszym spotkaniu Rajbudu GTPS Gorzów Wielkopolski szkoleniowiec Sławomir Gerymski.

W 12-osobowej kadrze gorzowian jest siedmiu nowych graczy i pięciu z poprzedniego sezonu. Średnia wieku ekipy wynosi zaledwie 24 lata, a wzrostu – 197,3 cm.

Przyszli, bo zasłużyli

Nowe twarze drużyny to: rozgrywający Konrad Woroniecki (z Pronaru Parkietu Hajnówka), przyjmujący – Jakub Mach (z Asseco Resovii Rzeszów), Bartosz Mischke (z AZS UAM Poznań) i Piotr Adamowicz (wychowanek z grupy trenera Marcina Zarzyckiego), atakujący Adrian Szlubowski (z AZS PWSZ Nysa), środkowy Adrian Hunek (z MOW Orła AZS AWF Międzyrzecz) oraz libero Kamil Ratajczak (z AZS PWSZ Nysa). Woroniecki i Hunek grali już w przeszłości w GTPS.Zespół uzupełniają: rozgrywający Łukasz Wroński , przyjmujący Krzysztof Grzesiowski , atakujący Marcin Olichwer oraz środkowi Paweł Kupisz i Michał Stępień .

Postawiłem na tych zawodników, bo zasłużyli sobie na miejsce w naszej drużynie – oświadczył Gerymski . – Są młodzi, ale wszyscy grali w poprzednim sezonie w podstawowych składach. Głównie w pierwszej lidze.

Budżet w dół

W poprzednim sezonie Rajbud GTP miał do wydania 900 tys. zł, teraz będzie dysponował tylko 760-tysięcznym budżetem. Mimo to – po trzytygodniowych przygotowaniach na własnych obiektach – zespół wyjedzie 2 sierpnia na 12-dniowy obóz do Kielnarowej koło Rzeszowa. Swoim kibicom pokaże się pierwszy raz 29 sierpnia podczas plażowego memoriału Marka Cholawy w Nierzymiu. Cykl 14 sparingów zainauguruje 4 i 5 września udziałem w turnieju w Babimoście.

Prezesi mówią o pierwszej czwórce, ale ja jestem ostrożniejszy w prognozach. Zakładam, że naszym sportowym celem będzie w najbliższym sezonie utrzymanie się w pierwszej lidze – dodał Gerymski.

Paweł Kupisz , kapitan Rajbudu GTPS: – Nowego sezonu oczekuję z optymizmem. Mamy młody i głodny sukcesów zespół, a dziesięć innych pierwszoligowych ekip nie wygląda mocniej niż w poprzednich rozgrywkach. Naszą mocną stroną na pewno nie będzie doświadczenie, lecz nie ma się co martwić na zapas. Chłopaki na pewno nadrobią to ambicją. Rok temu w podobnej sytuacji znalazło się BBTS Bielsko-Biała, a zawędrowało aż do baraży o ekstraklasę.

Jakub Mach , nowy przyjmujący: – Pochodzę z Radomia, a ostatnie dwa sezony spędziłem w Rzeszowie. W minionych rozgrywkach występowałem w drugoligowych rezerwach Resovii. Wziąłem rok urlopu dziekańskiego na Politechnice Rzeszowskiej, by spróbować swych sił w GTPS. Zaprosił mnie do tej drużyny trener Gerymski. Zrobię wszystko, by wywalczyć miejsce w podstawowej szóstce. Po Gorzowie chodzę na razie piechotą. Podoba mi się to miasto!

Adrian Hunek , nowy środkowy bloku: – Wracam do Gorzowa po trzech latach, spędzonych w Bielsku-Białej i Międzyrzeczu. Myślę, że nie należy zbyt długo pozostawać w jednym klubie. Zmiana otoczenia i nowy trener sprzyjają sportowemu rozwojowi, a mnie wciąż na nim zależy. Nie wiem, jaki wynik osiągniemy w nowym sezonie. W pierwszej lidze nigdy nie jest lekko. Jeśli nie zabraknie nam ambicji, to nawet młodym składem możemy sporo namieszać.

Autorem tekstu jest Robert Gorbat, Gazeta Lubuska


Pierwszy trening siatkarzy Rajbud Development GTPS wyglądał jak trening… piłkarzy. Najpierw przez niecałą godzinę trener Sławomir Gerymski z zawodnikami tylko rozmawiał. A później zagrali w piłkę nożną. Błyszczał 19-letni przyjmujący Piotr Adamowicz , łudząco podobny do gwiazdy futbolu Zbigniewa Bońka .

Młody "Zibi" (pochodzi z Choszczna, grał w młodzieżowych drużynach GTPS i GSZS Gorzów) szalał na boisku, niczym były piłkarz Juventusu. Piłka do jego buta wręcz się kleiła, z wprawą dzielił się futbolówką z kolegami. Dla szkoleniowca gorzowskich siatkarzy to dobry znak. – Bo kto poradzi sobie, grając w piłkę, ten umie grać w siatkówkę – przekonywał z uśmiechem Sławomir Gerymski. – Dla mnie pierwszy trening to bardziej spotkanie organizacyjne. Dlatego spokojnie porozmawiałem z chłopakami. Przedstawiłem im mój pomysł na siatkówkę, wymieniliśmy zdania. Później zaserwowałem im w hali 40-minutową zaprawę piłkarską – opowiadał.

Wczoraj ekipa GTPS miała testy biegowe i ważenie. Zajęć siatkarskich w pierwszym tygodniu praktycznie nie będzie. – Siatkę zawiesimy dopiero pod koniec miesiąca. Będziemy ćwiczyć na siłowni, trochę w terenie. Zaczynamy treningi najszybciej za wszystkich drużyn w kraju, na 12 tygodni przed rozpoczęciem ligi. Ale to nie oznacza, że od początku zajmiemy się siatkówką. Musimy zgrać drużynę, bo mamy dużo zmian. Chcę też, aby zawodnicy się ze sobą zżyli – tłumaczył "Gerym".

Autorem tekstu jest Kamil Siałkowski

 

źródło: Gazeta Lubuska, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved