Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Calisia czeka na decyzję PZPS

I liga: Calisia czeka na decyzję PZPS

fot. archiwum

W dalszym ciągu nie ma decyzji czy Calisia może być zgłoszona do rozgrywek I ligi. Termin zgłaszania drużyn minął w dniu wczorajszym, ale dla Calisii został wydłużony do 20 lipca. Wciąż jednak klub nie jest pewien decyzji władz związku.

W dniu 15 lipca minął termin zgłaszania drużyn do rozgrywek I ligi piłki siatkowej kobiet. Wolą Stowarzyszenia Siatkówka Kaliska Calisia, które uległo likwidacji z końcem maja br., było przekazanie miejsca w rozgrywkach ligowych nowemu zespołowi, jaki miał powstać w ramach Sportowej Spółki Akcyjnej. Podjęte zostały więc kroki, mające na celu powstanie takowej spółki jak i drużyny.

24 kwietnia prezes SSK Calisia, Wiesław Kostera porozumiał się telefonicznie z prezesem PZPS Mirosławem Przedpełskim w sprawie możliwości przekazania praw do rozgrywek nowo utworzonej Sportowej Spółki Akcyjnej, w której Stowarzyszenie będzie jednym z akcjonariuszy, uzyskując odpowiedz pozytywną, z zastrzeżeniem, że ostateczną decyzję podejmie Zarząd PZPS.

Wobec powyższego wiceprezydent Miasta Kalisza – Daniel Sztandera podjął starania, mające na celu pozyskanie akcjonariuszy – założycieli SSA Calisia, co wstecznie zakończyło się powodzeniem.W maju na wniosek wiceprezydenta Daniela Sztandery wystąpiliśmy do PZPS, o wyrażenie zgody bądź uzyskanie promesy na udział w rozgrywkach I ligi, co było niezbędnym warunkiem do podpisania przez akcjonariuszy założycieli aktu założycielskiego SSA Calisia. Po monitach telefonicznych pani Angelika Miś , specjalista do spraw rozgrywek PZPS, poinformowała, że sprawa jest złożona, co związane jest z roszczeniami MKS Calisia Kalisz i wymaga opinii prawnej, prosząc jednocześnie o przesłanie niezbędnych dokumentów. Tak rozpoczęła się urzędnicza karuzela.

Po dwóch tygodniach kolejnych rozmów telefonicznych na pytanie dotyczące zbliżającego się terminu zgłaszania drużyn do rozgrywek, co miało miejsce w poniedziałek 13 lipca, uzyskaliśmy odpowiedz, że termin ten może dla nas zostać przesunięty. Na kolejną odpowiedź mamy czekać do 20 lipca.

W tej sytuacji można mieć tylko nadzieje, że doczekamy się w końcu pozytywnej decyzji i przystąpimy, pamiętając, że z dużym opóźnieniem, do zakładania SSA Calisia i budowania od podstaw nowej drużyny, gdy inne rozpoczynają już przygotowania do sezonu 2009/2010.

 

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved