Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Frauke Dirickx: Nie ma mowy o odpuszczaniu!

Frauke Dirickx: Nie ma mowy o odpuszczaniu!

fot. archiwum

Belgijki już od dłuższego czasu szlifują swoją formę. Kilka tygodni temu zmierzyły się w Pile z naszą reprezentacją B, jednak wtedy szkoleniowiec Gert Vande Broek nie miał do dyspozycji wszystkich swoich najlepszych siatkarek.

W jego ekipie brakowało między innymi gwiazdy – Frauke Dirickx , która odpoczywała po ciężkim sezonie.

PlusLiga Kobiet: Chyba ostatnia pani wizyta w Polsce zapisała się w pamięci bardzo miło – dowodzony przez panią Metal Galati pokonał Muszyniankę Muszyna w Lidze Mistrzyń.

– Frauke Dirickx: Faktycznie moja ostatnia wizyta w waszym kraju była udana i na pewno chciałabym powtórzyć tamten sukces, ale będzie to niewiarygodnie ciężkie zadanie. Z Metalem przejechałam walczyć o Ligę Mistrzyń, a teraz stawka jest dużo wyższa, bo kto by nie chciał pojechać na mistrzostwa świata. Nasza kadra została bardzo odmłodzona i ciężko mi powiedzieć jak zaprezentujemy się w tym turnieju.

Reprezentacja Polski przed tym turniej ma sporo problemów, a głównym są kontuzje. Na pewno nie zagra podstawowa atakująca Katarzyna Skowrońska-Dolata. Czy zamierzacie wykorzystać tę sytuację?

– Słyszałyśmy o kłopotach polskiego zespołu, ale to nie powinno mieć większego znaczenia. Wydaje mi się, że wasza druga atakująca jest również bardzo dobra. Dlatego jakość gry polskiego zespołu nie powinna ulec znaczącemu pogorszeniu. Wciąż jesteście groźni. 

Czego oczekujecie po występie w tym turnieju?

– Dla młodych dziewczyn ten turniej będzie okazją do zdobycia cennego doświadczenia, bo nawet najlepszy trening nie może się równać z prawdziwymi warunkami meczowymi. Z każdego rozegranego spotkania staramy się wyciągnąć odpowiednie wnioski, a dzięki temu z każdym pojedynkiem stajemy się coraz lepsze.

 

Jak pani uważa, który spośród trójki zespołów Turcja, Francja i Polska będzie dla was najtrudniejszym przeciwnikiem?

– Wydaje mi się, że najtrudniejszymi rywalkami dla nas będą Polki. Wy gracie u siebie i przed własną publicznością – to jest waszym atutem. Nam z kolei dochodzi trudność związana ze stresem, bo będzie to nasz pierwszy mecz. Jednak liczę na dobry wynik.

 

*Więcej na lsk.net.pl
Autor: Jakub Brąszkiewicz

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved