Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bernardo Rezende: Zagramy na najwyższym poziomie

Bernardo Rezende: Zagramy na najwyższym poziomie

fot. archiwum

Na początku przebudowy kadry Brazylii Bernardo Rezende apelował o cierpliwość oraz wyrozumiałość. Po rozegraniu 10 z 12 meczów w rundzie grupowej Ligi Światowej oraz zakwalifikowaniu się do Final Six selekcjoner jest już mniej powściągliwy.

Obecność w kadrze kilku „weteranów" oraz początkowe rezultaty osiągnięte przez tę drużynę sprawiają, że oczekiwania są bardzo duże. Z pewnością zawodnicy potrzebują jeszcze czasu na integrację, ale już wkrótce będziemy mieli drużynę przygotowaną do gry na najwyższym poziomie – zapowiada Bernardinho . – Poprzednia ekipa przez osiem ostatnich lat należała do najlepszych. Teraz dołączyli do niej nowi zawodnicy i wnieśli do zespołu wiele energii – mówi nieskory do pochwał trener.

Jeden z najbardziej doświadczonych graczy w kadrze Rezende, libero Sergio Santos , nie podejmuje się przewidywać wyników, jakie osiągnie w najbliższym czasie reprezentacja, Tale podobnie jak szkoleniowiec zapewnia, że wszyscy w zespole są gotowi na wyzwania. – Drużyna pokazała się z dobrej strony, ale zdajemy sobie sprawę, że teraz z meczu na mecz będzie coraz trudniej – mówi jeden z najlepszych libero świata.

Brazylijczycy po dwóch dniach odpoczynku przenoszą się dziś do Belo Horizonte, gdzie w sobotę i niedzielę w hali Ginásio de Esportes Gigantinho zmierzą się w dwóch ostatnich meczach z Wenezuelą. Bez względu na wynik „canarinhos" są już pewni występu w Final Six, ale celem jest dwukrotne pokonanie przeciwników, co jest szczególnie ważne w kontekście sierpniowych mistrzostw Ameryki Południowej w Kolumbii.Tłumaczenie i opracowanie Katarzyna Fraś

 

źródło: globoesporte.com, supervolley.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved