Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Zamiast Wlazłego – być może Piotr Gruszka

Zamiast Wlazłego – być może Piotr Gruszka

fot. archiwum

- Rozmawiałem z trenerem Castellanim i wiem, że może zdarzyć się taka sytuacja, w której będzie potrzebne zastępstwo za Mariusza - powiedział Piotr Gruszka, który ma już za sobą występy w reprezentacji Polski na pozycji atakującego.

Wiadomo już, że na kwalifikacje do MŚ Mariusz nie zdąży się wyleczyć, dlatego będę przygotowywany do rywalizacji o miejsce w zespole na jego pozycji. Na razie robię to, co mogę, czyli przygotowuję się do gry, a wszystkie decyzje i tak będą zależały od trenera. Teraz pracujemy przede wszystkim nad wytrzymałością i siłą, dlatego codziennie ćwiczymy na siłowni. W ciągu ostatniego tygodnia zaczęliśmy już skakać i pracować nad czysto siatkarskimi elementami – stwierdził Gruszka.

Według Daniela Castellaniego Mariusz Wlazły nie zagra na mistrzostwach Europy. Blisko czterocentymetrowe ubytki mięśnia w nodze wymagają długiego leczenia. Wlazły nie zagra ani w mistrzostwach Europy, ani w meczach kwalifikacyjnych do mistrzostw świata. Na powrót do reprezentacji Mariusza trzeba będzie poczekać. – Rozmawiałem z trenerem Castellanim na ten temat i wiem, że może zdarzyć się taka sytuacja, w której będzie potrzebne zastępstwo za Mariusza.

Piotr Gruszka pozytywnie wypowiada się o odmłodzonej reprezentacji Polski. – Swoją grą wyróżnia się Marcin Możdżonek. Widać, że jego kariera rozwija się we właściwym kierunku. Coraz częściej na boisku pokazuje swoje mocne strony i daje się we znaki rywalom. Marcin wciąż idzie do przodu i w tym, co robi, jest coraz lepszy. Zespół miał swoje lepsze i gorsze momenty. Jeśli mówimy o ocenie postawy młodych kadrowiczów, to trzeba pamiętać o tym, o czym mówił sam trener Castellani – to w większości młodzież, która dopiero przygotowuje się do gry i do tego, że kiedyś zastąpi dotychczasowych nominalnych graczy reprezentacji. LŚ miała służyć przede wszystkim zdobywaniu doświadczenia i znalezieniu tych zawodników, którzy już teraz będą mogli być powoli włączani do reprezentacji i to jest najważniejsze. Są młodzi i widać, że jeszcze wiele muszą się nauczyć. Zdarza się, że bardzo dobrze radzą sobie w trudnych momentach, natomiast popełniają takie błędy z prostych piłek, które nie powinny się im zdarzać. Pamiętajmy jednak o tym, że gra w Lidze Światowej to dla nich naprawdę duże wyzwanie i bardzo ciężko pracują nad tym, żeby prezentować się jak najlepiej.rozmawiała Anna Puch – reprezentacja.net

Cały wywiad w serwisie reprezentacja.net

 

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved