Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Paweł Woicki chce poczuć „bydgoskie klimaty”

Paweł Woicki chce poczuć „bydgoskie klimaty”

fot. archiwum

Mimo że Paweł Woicki nie grał za dużo w ostatnich meczach Ligi Światowej, twierdzi że przy Danielu Castellanim od nowa uczy się siatkówki. - Nigdy wcześniej nie podchodziłem do niej w tak usystematyzowany sposób - tłumaczy rozgrywający.

Nie tak dawno Paweł Woicki dla „Przeglądu Sportowego" tłumaczył sprawę znajomości języka włoskiego i komunikacji z nowym selekcjonerem: – W naszej kadrze obowiązuje język włoski. Większość z nas nie ma problemów, żeby zrozumieć trenera. Z moim włoskim jest dobrze, ale tylko tym siatkarskim. Nie mamy kłopotów także dlatego, że my jakoś radzimy sobie z włoskim, a selekcjoner sporo rozumie po polsku. Czasami na treningach Castellani daje próbki swojej znajomości naszej mowy, ale w czasie oficjalnych meczów, gdy mamy jakiś kłopot z komunikacją, to zawsze pozostaje jeszcze angielski. Poza tym uczymy się nawzajem. Szczególnie Marcin Możdżonek walczy o to, by selekcjoner jak najwięcej mówił po polsku.

Na wczorajszej konferencji przedmeczowej w hotelu „City" Daniel Castellani podkreślił, że w tej chwili na pozycji rozgrywającego w reprezentacji jest trzech zawodników: Paweł Zagumny, Grzegorz Łomacz i Paweł Woicki.I tylko oni będą brani pod uwagę przy okazji turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata i mistrzostw Europy – wyjaśnia selekcjoner biało-czerwonych.

Tak więc, urlop – albo skromniej: chwila odpoczynku z rodziną – o którym tak marzy nowy rozgrywający Delecty, jeszcze przez długi czas pozostanie dla niego abstrakcją.Paweł Woicki, mimo że w Delekcie zadebiutuje nie wcześniej niż w październiku, ma już miłe wspomnienia z Bydgoszczy. Jako junior grał w hali Chemika na Glinkach i zdobył tam tytuł mistrza Polski.

Dziś lub w czwartek – jeśli poczuje „bluesa" Daniel Castellani i postawi na niego – nowy rozgrywający Delecty będzie mógł zaprezentować się częściowo bydgoskiej publiczności i zagrać, jak on sam się chwali kolegom z reprezentacji „w swojej hali". Wczoraj, wychodząc z hotelu „City" do autokaru, którym polska ekipa wybierała się na trening, Paweł Woicki żartował: – Jadę poczuć bydgoskie klimaty.

 


Anna Falk: Trener Waldemar Wspaniały powiedział, że będzie pan prowadził grę Delecty. Nie obawia się pan, że to iż dołączy pan do zespołu trochę później, wpłynie na dyspozycję zarówno pana jak i kolegów?

Paweł Woicki:Myślę, że w tym roku jest stworzona tak dobra drużyna, że nie powinno z tym być żadnego problemu. I mam też taką nadzieję, że będzie bardzo łatwo nam dojść do wspólnego porozumienia na boisku.

Na razie jednak występuje pan w reprezentacji. Za wami dwumecz na wyjeździe z Finlandią. Tam się nie powiodło, dlaczego?

Myślę, że Finlandia zagrała przede wszystkim dużo lepiej od nas i jakbyśmy w takich meczach, jakie tam się odbyły ugrali jeden punkt, to by naprawdę było bardzo szczęśliwe wydarzenie. Tutaj, przy naszej publiczności, będziemy chcieli powalczyć. Dużo będzie zależało od tego pierwszego spotkania. Tam popełnialiśmy trochę za dużo błędów i to był chyba najważniejszy problem, przez którego przegraliśmy.

Nie miał pan wielu szans, aby w tym dwumeczu zagrać. Jak zatem wygląda ta rywalizacja między panem a Grzegorzem Łomaczem?

To wszystko zależy od decyzji trenera. My trenujemy. To też jest już taka moja formułka: trenujemy, każdy stara się robić najlepiej to, co potrafi, a trener decyduje o tym, kto będzie grał. Nie ma żadnego obrażania się, żadnej rywalizacji, po prostu trenujemy razem, gramy razem, a kto wyjdzie to już jest sprawa drugorzędna.

W środę i w czwartek zagracie w Łuczniczce. Pan będzie grał już nie tylko, jako reprezentant Polski, ale także jako zawodnik Delecty. To będzie dodatkowa presja, że będzie pan grał przed "własną", bydgoską publicznością?

Na pewno będzie to większa przyjemność grania przed własną publicznością.

 

źródło: Express Bydgoski, inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved