Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Krzysztof Petrowski trenerem Sokoła Mogilno

Krzysztof Petrowski trenerem Sokoła Mogilno

fot. archiwum

Torunianin Krzysztof Petrowski został nowym trenerem siatkarek III-ligowego Sokola Mogilno. Klub nadal nie ma nowego prezesa. Wyboru szkoleniowca dokonał stary zarząd, gdyż członkowie klubu upoważnili obecne władze do rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu.

Po nieudanej próbie awansu do drugiej ligi, ponownie zagramy na trzecim froncie. W rozgrywkach wojewódzkich ma walczyć przynajmniej sześć zespołów – mówi Andrzej Wojciechowski , który do końca sierpnia pełni obowiązki prezesa Sokoła. – Z pracy z drużyna seniorek zrezygnowała Sława Długokęcka. Zajmie się teraz pracą z młodzieżą. Poprowadzi zespoły juniorek i kadetek.

Władze mogileńskiego klubu zdecydowały się postawić na trenera z regionu. – Krzysztofa Petrowskiego znamy doskonale. Wydaje się być optymalnym kandydatem do pracy w Sokole. Wierzymy, że wprowadzi zespół do drugiej ligi – podkreśla Wojciechowski.

Szkoleniowiec z Torunia ma 43 lata. Jest żonaty, ma dwie córki. Jako zawodnik uprawiał siatkówkę. Występował w trzeciej lidze w barwach AZS Toruń. Po studiach na AWF w Gorzowie Wielkopolskim oddał się pracy szkoleniowej. W latach 1994-2007 pracował w Budowlanych Toruń. – W końcówce lat 90. wywalczyliśmy awans do drugiej ligi. W ostatnich latach wraz z Ewą Openchowską wprowadziliśmy Budowlane do pierwszej ligi. W 2007 roku wraz z siatkarkami z województwa kujawsko-pomorskiego zdobyliśmy srebro na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – wyjawia nowy trener sokolanek.Do podjęcia pracy w Mogilnie nie dał się długo namawiać. – W regionalnym światku siatkarskim znamy się wszyscy doskonale. Dlatego też prezes Andrzej Wojciechowski szybko mnie przekonał do podpisania umowy – zaznacza Petrowski. – Dobre zdanie o mogileńskim klubie ma także torunianin Jerzy Pater, który trenował siatkarki Sokoła przez kilka sezonów.

Działacze wraz z trenerem budują nową drużynę. – Chcemy, aby zespół był oparty na wychowankach – podkreśla Wojciechowski. Dlatego też jest duża szansa, że w Sokole nadal będą grać Ewelina Szaban czy Michalina Wojciechowska . W kadrze będą też najzdolniejsze juniorki i kadetki.

Chcemy wzmocnić się czterema zawodniczkami z zewnątrz. Na razie jednak za wcześnie na podanie ich nazwisk – mówi Petrowski. – Jest też duża szansa, że pod koniec grudnia treningi podejmie Malwina Konkolewska. Ikona siatkówki w Mogilnie w październiku urodzi dziecko. Wstępnie zgodziła się nam pomóc w wywalczeniu awansu do drugiej ligi.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved