Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wysokie cele Jastrzębskiego Węgla

Wysokie cele Jastrzębskiego Węgla

fot. archiwum

10 sierpnia trzecia drużyna PlusLigi rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. Sezonu, w którym czeka ją nie lada wyzwanie - rywalizacja w Lidze Mistrzów i próba zdetronizowania Skry Bełchatów. Ma w tym pomóc sprowadzony Paweł Abramow.

Po niezłym, zakończonym drugą lokatą w Challenge Cup i trzecią w PlusLidze sezonie, z śląskim klubem rozstało się aż sześciu zawodników: Guillaume Samica , Nico Freriks , Rafa , Wojciech Jurkiewicz , Robert Prygiel i Marcin Grygiel . Ten ostatni, po ciężkiej kontuzji i długiej rehabilitacji dochodzi już do pełni sił i szuka klubu, w którym mógłby stanąć na nogi i potwierdzić swoją przydatność.

Na razie, równie wartościowym graczem udało się brązowym medalistom Polski zastąpić tylko francuskiego przyjmującego. Działacze z Szerokiej, co również stało się tradycją, zaskoczyli spektakularnym transferem reprezentanta Rosji Pawła Abramowa . Choć poprzedni sezon w Iskrze Odincowo nie był szczególnie udany w jego wykonaniu (długo borykał się z kontuzją), na Śląsku wszyscy gorąco wierzą, że w nowym środowisku Paweł wróci do dyspozycji, jaką prezentował w latach swojej świetności.

Poza Abramowem do Jastrzębskiego Węgla dołączyli: Michał Kamiński (wrócił z wypożyczenia), wychowanek Damian Dobosz oraz Grzegorz Pająk (BBTS Bielsko Biała) i Wojciech Sobala (Pamapol Siatkarz Wieluń). Sporo mówiło się też o tym, że górniczą ekipę zasili któryś z Kubańczyków – Yasser Romero lub Jimmi Hernandez .*czytaj więcej na plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved