Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Rewelacyjny libero Finów szuka klubu – może Polska?

Rewelacyjny libero Finów szuka klubu – może Polska?

fot. archiwum

Podopieczni Daniela Castellaniego w weekend nie zdołali powiększyć swojego dorobku punktowego w Lidze Światowej. Libero Finów Pasi Hyvärinen podkreśla jednak, że jeszcze nic nie jest przesądzone i Finowie do Bydgoszczy przyjadą w pełni zmotywowani.

PlusLiga: Na pewno musicie być zadowoleni z dwóch zwycięstw i to jeszcze za komplet – sześciu punktów, które znacznie przybliżyły was do drugiego miejsca.

Pasi Hyvärinen : Bardzo cieszymy się z dwóch zwycięstw na własnym terenie. Zdawaliśmy sobie sprawę, że nie będą to łatwe spotkania. Jednak dzięki temu, że w obu pojedynkach zagraliśmy równo, udało nam się zwyciężyć za sześć punktów. Jestem zadowolony z naszej postawy, bo wszyscy zagraliśmy na przyzwoitym poziomie. W naszej drużynie był odpowiedni balans. Jeśli jeden popełnił błąd to drugi potrafił to naprawić, a dzięki temu nie traciliśmy seryjnie punktów. Oczywiście znamy klasę polskiego zespołu, dlatego ten wynik jest dla nas jeszcze większym powodem do radości i znacznie przybliża nas do drugiego miejsca. Teraz będziemy grali na wyjeździe i musimy być gotowi na to, że te spotkania będą już dużo trudniejsze.

Ty również, pojawiłeś się niemal znikąd, a wyrastasz na jednego z najlepszych libero w tegorocznej Lidze Światowej. W czym tajemnica sukcesu?Naprawdę nie znam odpowiedzi na to pytanie. Do tej pory grałem w mało liczących się klubach w Finlandii. Jednak mimo to trener jakoś mnie dostrzegł i powiedział, że chce mieć w zespole młodego libero, który będzie zdolny grać w kadrze przez długi czas. Postawił na mnie i się nie zawiódł. Dotychczas grałem na niezłym poziomie, ale mimo wysokich miejsc w rankingach, to jestem dopiero na początku drogi do bycia libero wysokiej klasy. Zdaje sobie sprawę, że wskoczyć na szczyt będzie trudno. Na razie wydaje się, że nadal będę grał w Finlandii, dlatego, że nie mam żadnych ofert.

Potrzebujecie już tylko jednego punktu, aby być pewnym drugiego miejsca. Nie jest to chyba zbyt wygórowane zadanie.

Gra przed polską publicznością jest bardzo ekscytująca, ale mamy nadzieję, że nam się to uda osiągnąć nasz cel. Musimy być silni i nie poddawać się w żadnym momencie, a to powinno wystarczyć do zdobycia tego punktu.

Rozmawiał Jakub Brąszkiewicz

Więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved