Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Paweł Zagumny: Zostaję w Panathinaikosie

Paweł Zagumny: Zostaję w Panathinaikosie

fot. archiwum

Paweł Zagumny został zgłoszony do rozgrywek tegorocznej Ligi Światowej, ale w niej nie zagra. Najlepszy polski rozgrywający trenuje w Spale i przygotowuje się do kolejnych imprez z udziałem reprezentacji Polski.

Mecze Polaków „Guma" oglądał w telewizji. Czy podobał mu się chwalony przez wszystkich rozgrywający Finlandii Mikko Esko ? – Grał bardzo dobrze. To zawodnik o uznanej marce na arenie międzynarodowej. Jego zagrania nie były skomplikowane, ale ma to coś, co powoduje, że jest dobrym rozgrywającym. Uważam jednak, że nasi chłopcy powinni się lepiej zaprezentować – przekonuje Zagumny .

Zdaniem naszego najlepszego rozgrywającego jednym z głównych mankamentów Polaków w Finlandii były popełniane proste błędy. – Im większy błąd, tym bardziej podcina skrzydła. Chłopcom potrzeba więcej spokoju. W kolejnych meczach, gdy zdobędą więcej doświadczenia powinno być już lepiej – uważa.

W Bydgoszczy nasz zawodnik niestety nie wystąpi, mimo że został zgłoszony do World League 2009. – Na razie tylko trenuję z kadrą. A kiedy w niej zagram? Zapewne w kwalifikacjach do mistrzostw świata – tłumaczy rozgrywający, który podpisał kontrakt z Panathinaikosem Ateny. Grecki klub ostatnio przeżywa spore problemy finansowe. Niektórzy zawodnicy podobno myślą o rozwiązaniu umów z „koniczynkami". Co na to „Guma"? – Kontrakt został podpisany i obowiązuje obie strony. Nikt mi nie mówił, że jest inaczej. Nie mam więc powodu, aby się martwić – mówi. 

źródło: supervolley.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved