Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Lucie Muhlsteinova odchodzi z Białegostoku

Lucie Muhlsteinova odchodzi z Białegostoku

fot. archiwum

Rozgrywająca reprezentacji Czech Lucie Muhlsteinova nie przedłuży kontraktu z AZS-em Białystok. Zapewnia, że w Polsce czuła się bardzo dobrze i chętnie tutaj wróci, lecz dopiero za dwa lata. Miejsce Czeszki w AZS-ie zajmie Magdalena Godos.

PlusLiga Kobiet: Ostatnio sporo mówi się o Twojej przynależności klubowej. Jako to aktualnie wygląda – związałaś się już z jakimś klubem?

Lucie Muhlsteinova : Niestety nie, nadal jestem wolną zawodniczką. Jestem otwarta na oferty i właściwie nie wiadomo, jaki zespół będę reprezentować w przyszłym sezonie. Być może już niedługo coś się wyjaśni, ale konkretów jeszcze nie ma.

Ile ofert się pojawiło? Grę w jakich ligach bierzesz pod uwagę?Mam kilka poważnych ofert z ciekawych lig, ale na razie nie chciałabym o tym mówić, żeby nie zapeszać. Jeszcze wszystko się może zdarzyć tak, więc muszę cierpliwie czekać.

Czy jest jakaś szansa, że w przyszłym sezonie będziesz grała nadal w Polsce?

Szczerze mówiąc nie biorę już tej opcji pod uwagę. Mam kilka innych propozycji i raczej z nich wybiorę coś dla siebie, ale kto wie być może coś się jeszcze zmieni. W Polsce zagram bardzo chętnie, lecz za dwa lata.

Skoro wyjeżdżasz z Polski, to powiedz jakbyś podsumowała czas spędzony w Białymstoku? Czy Polska jako kraj czymś Cię zaskoczyła?

Do Białegostoku jechałam trochę jak w nieznane. Nie wiedziałam za dużo o tym miejscu, ale po kilku miesiącach pobytu bardzo się zżyłam z tym miastem. Wywarło na mnie pozytywne wrażenie i dzięki temu polubiłam wasz kraj. Znalazłam tu kilku przyjaciół, których nie zapomnę do końca życia. A co się tyczy siatkówki, to co tu przeżyłam, to było coś niesamowitego – atmosfera na meczach, kibice i fajne sale. O tym wszystkim można mówić tylko w dobrych słowach. Płakałam jeszcze 100km po tym jak opuściłam Białystok.

Rozmawiał Jakub Brąszkiewicz

Więcej w serwisie lsk.net.pl

 

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved