Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Jutro poznamy finalistów MP juniorów w siatkówce plażowej

Jutro poznamy finalistów MP juniorów w siatkówce plażowej

fot. archiwum

W trwających w Łodzi mistrzostwach Polski juniorów w siatkówce plażowej znane są pary, które zagrają o złoto. W półfinale znaleźli się Damian Wojtasik/ Marek Leźnicki oraz Bartłomiej Koryciński/Bartłomiej Kiernoz.

Ci ostatni pokonali wicemistrzów Europy do lat 18, parę Bartosz Księżarek/Dawid Popek. Pojedynek miał bardzo zacięty i wyrównany przebieg, a emocjami jakich dostarczył obdzielić można byłoby co najmniej kilka innych potyczek. W pierwszym secie górą byli siatkarze z Jastarni (21:19). W dwóch kolejnych szale zwycięstwa na swoją korzyść przechylili radomianie. Druga partia rozpoczęła się kapitalnie dla siatkarzy Czarnych. – Objęli prowadzenie 7:0, później co prawda przytrafiło im się kilka błędów, ale spokojnie kontrolowali wydarzenia, wygrywając 21:17 – relacjonuje Radosław Kiernoz, trener młodych plażowiczów z Radomia.

Set okazał się przedsmakiem prawdziwych emocji jakich dostarczył tie-break. To był prawdziwy horror. W pewnym momencie Bartłomiej Koryciński/ Bartłomiej Kiernoz prowadzili już dwoma punktami. Przy stanie 11:11 akcję wykończyli przeciwnicy i to oni utrzymywali minimalną przewagę. Mieli piłkę meczową, ale w samej końcówce więcej "zimnej krwi" zachowali radomianie, wygrywając 16:14. – To było niesamowite widowisko. Cieszę się bardzo, awans do grona czterech najlepszych duetów kraju to ogromny sukces. Chłopcy wykonali plan minimum, za co należą się im ogromne słowa uznania – nie ma wątpliwości Radosław Kiernoz.

Duet Bartłomiej Kiernoz/Bartłomiej Koryciński swój udział w mistrzostwach Polski rozpoczął od zwycięstwa nad siatkarzami z Kędzierzyna-Koźla, Dawid Bułkowski/Adam Parcej 2:0 (21:16, 21:18). W drugim meczu radomianie pokonali natomiast reprezentantów Szkoły Mistrzostwa Sportowego Łódź Maciej Biernat/Wojciech Sobiek , również 2:0 (21:16, 21:9).W potycze którego stawką będzie finał radomianie zmierzą się z duetem reprezentacji Polski Damian Wojtasik/Marek Leźnicki. – Co prawda Łódź od Radomia dzieli trochę kilometrów, ale w środę zapraszam wszystkich sympatyków plażówki miasta do miasta włókniarzy. Chłopakom potrzebny jest gorący doping – podkreśla Radosław Kiernoz.

* Sławomir Monik (SportRadom.pl)

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved