Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Dwa sprawdziany z Rosjankami

Dwa sprawdziany z Rosjankami

fot. archiwum

Dziś o godzinie 20:00, przygotowująca się do kwalifikacji do MŚ, reprezentacja Polski zmierzy się w towarzyskim pojedynku z Rosjankami. Bilety na to spotkanie (10 zł) można kupować od godziny 12:00 w kasie hali na Podpromiu.

Dla zespołu trenera Jerzego Matlaka mecze z Rosjankami będą ostatnim sprawdzianem przed turniejem kwalifikacyjnym do MŚ. – Nie możemy w tej chwili ambicjonalnie podchodzić do tych meczów i przekładać je nad pojedynki w turnieju kwalifikacyjny. To nie jest cel sam w sobie, mamy po prostu dobrze zagrać – mówi trener. Zawodniczki nie ukrywają, że pojedynki z takim silnym rywalem tuż przed ważnym turniejem to bardzo dobry pomysł.

Każdy sparing czy mecz udoskonala nasza grę – mówi Milena Sadurek-Mikołajczyk . – Pojedynki z tak mocnym przeciwnikiem jakim jest Rosja będą bardzo przydatne. Mecze te powinny dać nam odpowiedź na jakim etapie jesteśmy i wykazać jakieś niedoskonałości w naszej grze nad którymi należy popracować – twierdzi rozgrywająca reprezentacji Polski, a Aleksandra Jagieło dodaje: – Z taki silnym przeciwnikiem takie konfrontacje mogą wyjść nam tylko na dobre. Wyjdziemy na boisko żeby wygrać, ale w pojedynkach z Rosjankami różnie to bywało. Na pewno ich dużym atutem są bardzo dobre warunki fizyczne. Mimo, że jesteśmy od nich niższe to postaramy się udowodnić, że przewaga wzrostu to nie wszystko. Po naszej stronie jest duża wola zwycięstwa – zapowiada przyjmująca polskiej ekipy.

Drugi mecz obu zespołów rozegrany zostanie w środę w Łańcucie (godz. 19:00).Autorem tekstu jest Rafał Myśliwiec

 

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved