Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Będzie rewolucja w przepisach siatkówki

Będzie rewolucja w przepisach siatkówki

fot. FIVB

Nie ma chyba innego popularnego na całym świecie sportu, w którym reguły byłyby zmieniane tak często i rewolucyjnie, jak w siatkówce - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".  Władze FIVB na Puchar Świata  szykują  kolejny rewolucyjny pomysł.

Jeśli właściwie odczytaliśmy i zinterpretowaliśmy oficjalny komunikat FIVB przed listopadowym Klubowym Pucharem Świata w imprezie tej sprawdzany ma być przepis zwany „Złotą Regułą", nakazujący, by pierwszy atak został wykonany z drugiej linii!

To byłaby rewolucja – mówi „PS" Grzegorz Wagner , jeden z niedawnych kandydatów na selekcjonera reprezentacji Polski, a obecnie szkoleniowiec kadry B i od nowego sezonu AZS Częstochowa.

Wagner lubi zmiany. Podczas zakończonej w niedzielę Uniwersjady pobił niepostrzeżenie rekord Polski, przeprowadzając aż 12 roszad w jednym secie. Jako jeden z nielicznych, zwłaszcza w pierwszej fazie zawodów, wykorzystywał nową możliwość, pozwalającą zmienić jednego zawodnika dwa razy w każdej partii (ale za każdym razem przez innego kolegę z zespołu).Trener słyszał w Belgradzie o pomyśle, by pierwszy atak wykonywać z drugiej linii, zza 3. metra. „Złota Reguła" miałaby wydłużyć wymiany, ale… nikt nie wie, co naprawdę oznacza. – Chyba chodzi tylko o pierwszy atak w secie. Bo nakaz takiego ataku po każdym przyjęciu, to byłaby rewolucja, szok – mówi Wagner.

Na razie wiadomo tylko tyle, ile napisała na swojej oficjalnej stronie FIVB, informując o Klubowym Pucharze Świata. Z angielskiego sformułowania nie wynika, czy chodzi o każdy pierwszy atak, pierwszy w secie, czy może tylko pierwszy w meczu?

Więcej przeczytasz we wtorkowym „Przeglądzie Sportowym"
Autorem tekstu jest Żelisław Żyżyński

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved