Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Woicki już polubił Bydgoszcz, a w środę zaprezentuje się w Łuczniczce

Woicki już polubił Bydgoszcz, a w środę zaprezentuje się w Łuczniczce

fot. archiwum

- Chwalę się kolegom, że najbliższe mecze Ligi Światowej zagramy w mojej hali - mówi  rozgrywający siatkarskiej reprezentacji Polski, która  już w środę i czwartek zagra z Finlandią. Od najbliższego sezonu  Paweł Woicki będzie bronił barw bydgoskiej Delekty.

W poniedziałek siatkarz oficjalnie przedstawiony został przez Delektę. – Bardzo szybko wspólnie z żoną zdecydowaliśmy się na przenosiny do Bydgoszczy. Ten klub ma bardzo dobrą opinię wśród zawodników. Poza tym drużyna ma walczyć o naprawdę wysokie cele i nie ukrywam, że taka perspektywa bardzo mnie interesuje. Moje przejście trochę jednak trwało, bo najpierw musiałem rozwiązać umowę z Resovią – mówił Paweł Woicki .

W środę i czwartek jako pierwszy z nowo pozyskanych przez bydgoski klub siatkarzy będzie miał okazję zaprezentować się przed publicznością w hali Łuczniczka. W kolejnych meczach Ligi Światowej Polska dwukrotnie zmierzy się z Finlandią.

Bardzo się cieszę, że będę miał okazję pokazać się bydgoskim kibicom. Bydgoszcz wspominam bardzo dobrze, chociaż nie halę Łuczniczka, a salę Chemika na Glinkach, gdzie zdobywałem tytuł mistrza Polski juniorów – dodaje zawodnik. Jeszcze w sierpniu chce on razem z rodziną sprowadzić się nad Brdę.Im szybciej to się stanie, tym lepiej. Na stałe zjawię się tu oczywiście dopiero po wypełnieniu wszystkich obowiązków związanych z grą w kadrze. Do tego czasu chcę już jednak znaleźć mieszkanie. Mam nadzieję, że uda się to załatwić – kontynuuje nowy rozgrywający Delekty.

Zadowolenia z pozyskania Woickiego nie kryje też trener Waldemar Wspaniały . – Kilka lat temu wręczałem Pawłowi medal mistrzostw Polski juniorów. Cieszę się, że jego kariera potoczyła się tak dobrze – mówi szkoleniowiec bydgoszczan.

W poniedziałek też, oprócz prezentacji rozgrywającego, działacze podpisali kolejną już umowę z Bankiem Pocztowym. Podobnie, jak to miało miejsce w poprzednich latach, także i tym razem będzie on wspierał bydgoskich siatkarzy.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved