Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Wika wraca do reprezentacji

Wika wraca do reprezentacji

fot. archiwum

Marcin Wika wraca po kontuzji do reprezentacji Polski. Przyjmujący Resovii Rzeszów stawi się dzisiaj na zgrupowaniu w Spale. - Zakończyłem leczenie kontuzji mięśnia czworogłowego i mogę rozpocząć treningi - poinformował Marcin Wika.

Dzisiaj siatkarz Resovii zamelduje się na zgrupowaniu w Spale, gdzie pod okiem Radosława Panasa trenuje śmietanka polskich siatkarzy (Daniel Pliński, Piotr Gacek, Paweł Zagumny, Łukasz Kadziewicz, Piotr Gruszka i Sebastian Świderski).

Wika został zgłoszony do tegorocznej Ligi Światowej, ale nie wystąpił w żadnym meczu, bo przed rozpoczęciem rozgrywek doznał kontuzji mięśnia czworogłowego. – Początkowe diagnozy były bardzo złe, bo lekarze podejrzewali zerwanie przyczepu mięśnia. Na szczęście okazało się, że to było tylko naderwanie. Zostałem poddany zabiegowi – wstrzyknięto mi czynnik wzrostu – i teraz po sześciotygodniowej rehabilitacji czuję się już dobrze – opowiada 26-letni skrzydłowy.

Szans na grę w kwalifikacjach do mistrzostw świata Wika jednak nie ma. – Przez dwa tygodnie nie będę mógł nawet skakać. Kiedy zacznę trenować już w pełnym wymiarze, będzie chyba za późno na walkę o miejsce w składzie na wrześniowe mistrzostwa Europy – martwi się olimpijczyk z Pekinu. 

źródło: supervolley.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved