Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Ryszard Bosek: Musimy ich teraz wspierać

Ryszard Bosek: Musimy ich teraz wspierać

fot. archiwum

- Jedziemy walczyć. Nie pękniemy. Finowie są w naszym zasięgu. Musimy zapomnieć o tym, że pokonali Brazylię - dziś wypowiedzi siatkarzy sprzed wylotu do Tampere brzmią jak lista pobożnych życzeń. Ryszard Bosek przestrzega jednak przed nadmierną krytyką.

W weekend nasza kadra nie miała prawie nic do powiedzenia w starciach z podopiecznymi Mauro Berruto . O ile w piątek było jeszcze sporo walki i jeden wygrany set, o tyle w sobotę biało-czerwoni zupełnie się pogubili.

Porażki 1:3 i 0:3 powodują, że Finowie mają nad nami aż sześć punktów przewagi. Jeśli wciąż marzymy o zajęciu drugiego miejsca w grupie D i ewentualnej dzikiej karcie na turniej finałowy Ligi Światowej, musimy w środę i czwartek pokonać w Bydgoszczy siatkarzy ze Skandynawii. Najlepiej dwa razy po 3:0 i wysoko w każdym z setów. Wówczas zrównany się z nimi liczbą dużych punktów i o miejscu w tabeli będzie decydować tzw. ratio małych punktów.

Czy to jednak możliwe? Biorąc pod uwagę styl, w jakim Finowie rozprawili się z Polakami w sobotę, wydaje się to mało realne. Na dziś można przewidywać, że trudno będzie o choćby jedno zwycięstwo.Ryszard Bosek (były trener reprezentacji, mistrz świata i olimpijski): – To były tak naprawdę pierwsze mecze o stawkę i część chłopaków, gdy zdała sobie sprawę z odpowiedzialności, nie wytrzymała ciśnienia. Z Brazylią nikt nie wymagał cudu, Wenezuela grała bez swoich dwóch najlepszych zawodników. A teraz stanęliśmy naprzeciwko solidnego rywala, który ma już ugruntowaną markę na rynku. Młoda, niezgrana drużyna, jaką jest nasza ekipa, musi przegrać w starciu z taką drużyną jak Finlandia. Doświadczoną, grającą technicznie i wykorzystującą niemal każdy błąd rywala, kończącą kontrataki. Ale ja i tak jestem zadowolony. Zespół robi postępy. Wygrywaliśmy trudne akcje, a błędy popełnialiśmy w prostych sytuacjach, co znaczy, że szybko możemy zrobić kolejne postępy. Cieszę się, że zawodnicy na każdy mecz wychodzą walczyć. Musimy ich teraz wspierać, bo po takim laniu psychika może siąść.

Autorem tekstu jest Robert Małolepszy
Więcej w dzienniku Polska The Times

 

źródło: Polska The Times

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved