Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Rusza Beach Ball Tour 2009

Rusza Beach Ball Tour 2009

fot. archiwum

Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn czyli Beach Ball Tour 2009 to impreza o największej randze sportowej w Polsce, w której udział biorą najlepsi  krajowi zawodnicy. Ma ona charakter cykliczny i składać się będzie z trzech turniejów eliminacyjnych.

W tym roku będą to Krynica Morskia, Ustronie Morskie oraz Ustka. Najlepsi o tytuł Mistrza Polski walczyć będą w Niechorzu. Organizatorem tegorocznych Mistrzostw jest Agencja Sport Mega Marketing.

Turnieje rozgrywane będą tzw. systemem brazylijskim (podwójnych eliminacji), co oznacza, że drużyna, która przegra dwa mecze, odpada. W turnieju eliminacyjnym startuje 16 drużyn, z czego 8 będzie rozstawionych na podstawie punktów rankingowych przyznawanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej za wyniki w poprzednich zawodach. Pozostałe 8 miejsc wyłaniają kwalifikacje, które rozgrywane są w piątki.

W turnieju finałowym w Niechorzu (14-16 sierpnia) wystartują 24 pary z najlepszym dorobkiem punktów rankingowych, zebranych podczas wszystkich wcześniejszych tegorocznych turniejów eliminacyjnych.Zapisy zawodników do turniejów eliminacyjnych przyjmowane są przez Polski Związek Piłki Siatkowej do każdego wtorku przed turniejem. Dodatkowo drużyny mogą zgłaszać się jeszcze w piątek rano na turnieju bezpośrednio do Komisarza Zawodów. Ostateczna lista startujących jest więc znana dopiero po zakończeniu zapisów na miejscu turniejów w poszczególnych trzech miejscowościach.

Poza zdobyciem tytułu Mistrza Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn, na każdych zawodach do zdobycia są nagrody pieniężne powiększone o nagrody rzeczowe od sponsorów. Pula nagród na każdy turniej eliminacyjny wynosi 12.000 złotych, a w finale – 50.000 złotych.

Zapraszamy na wybrzeże miłośników siatkówki oraz wszystkich wielbicieli aktywnego wypoczynku i dobrej zabawy.

Terminarz Mistrzostw:

1. Krynica Morska - 17.-19.07.
2. Ustronie Morskie - 24.-26.07.
3. Ustka - 31.07.-2.08.
4. Niechorze - 14.-16.08. - FINAŁ

Pierwszy turniej odbędzie się w najbliższy weekend, tj od 17 do 19 lipca w Krynicy Morskiej, na boisku zlokalizowanym przy wejściu na plażę z ulicy Bałtyckiej, po lewej stronie.

Na uczestników Mistrzostw czekają niesamowite emocje i konkurencja na najwyższym krajowym poziomie. Także dla kibiców, którzy odwiedzą teren zawodów czeka masa atrakcji i niespodzianek. Atmosferę i sportowy doping na trybunach podgrzewać będzie konferansjer, a poza sportowymi emocjami na kibiców siatkówki plażowej w każdym wieku czekają konkursy i zawody sportowe, w których będzie można wygrać ciekawe nagrody.

Program zawodów:

Piątek 17.07.09
1. godz. 8.30 – odprawa techniczna dla zawodników
2. ok. godz. 18.00 – zakończenie rozgrywek

Sobota 18.07.09
1. godz. 8.30 – odprawa techniczna dla zawodników zakwalifikowanych do rozgrywek finałowych
2. godz. 18.00 – zakończenie rozgrywek

Niedziela 19.07.09

1. ok. godz. 10.00 – rozpoczęcie turnieju głównego

2. ok. godz. 15.00 – oficjalna ceremonia wręczania nagród

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved