Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Murilo Endres i Sidão zawodnikami brazylijskiego Fiesp SESI

Murilo Endres i Sidão zawodnikami brazylijskiego Fiesp SESI

fot. archiwum

Giovane Farinazzo Gavio - prowadzący zespół Superligi brazylijskiej mężczyzn, Fiesp SESI - poinformował w minioną sobotę, że w najbliższym tygodniu podpisy pod kontraktami z klubem złożą powracający do kraju po okresie gry we włoskiej Serie A, Murilo Endres i Sidão.

W tekście wydrukowanym w brazylijskim tygodniku Lance, czołwy dziennikarz sportowy tego pisma – Daniel Bortoletto – powołując się na wypowiedzi trenera drużyny Fiesp SESI, Giovane Farinazzo Gavio podaje, że powrót do Superligi brazylijskiej dwóch reprezentantów Brazylii – Murilo Endresa oraz Sidão – jest przesądzony. Zawodnicy w tym tygodniu podpiszą oficjalnie swoje kontrakty z klubem Fiesp SESI.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie 2008/09 obydwaj Brazylijczycy grali we włoskiej Serie A, w klubie Trenkwalder Modena. Tuż po zakończeniu rozgrywek minionego sezonu, Murilo Endres – jako jeden z pierwszych zawodników w Serie A – zmienił barwy klubowe, wiążąc się z zespołem Lube Banca Marche Macerata, w którym gra między innymi także reprezentant Polski, Sebastian Świderski .

W około trzy tygodnie po podpisaniu kontraktu z Maceratą – w połowie maja – zaczęły pojawiać się najpierw nieoficjalne, a potem sygnowane przez samego Murilo i przez klub Fiesp SESI, informacje o zamiarze jego przejścia do Superligi brazylijskiej, ktory ściśle związany jest z faktem, że w Superlidze brazylijskiej kobiet (w klubie Osasco) zamierza w następnym sezonie grać przyszła żona Murilo Endresa – reprezentantka Brazylii, Jaqueline Carvalho .Władze Maceraty – bardzo ostro początkowo reagujace na dochodzące z Brazylii informacje o zamiarze zerwania kontraktu z tym klubem przez Murilo – w koncu uznały, że stoja przed faktem dokonanym i zdecydowały się na negocjacje z zawodnikiemm, mające doprowadzic do ustalenia kompromisowych warunków rozwiazania kontraktu z Maceratą. Warunki na jakich zawodnik opuści Maceratę nie są aktualnie znane.

Warto podkreślić, że po powrocie do Brazylii Murilo Endresa, w Superlidze brazylijskiej w przyszłym sezonie można bedzie podziwiać grę wszystkich dwunastu zawodników, którzy reprezentowali Brazylię podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

 

źródło: inf. własna, planetavolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved