Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Maj za Sawicką?

Maj za Sawicką?

fot. archiwum

W najbliższy weekend kobiecą reprezentację czeka walka w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata, tymczasem trenerowi kadry sypie się drużyna. Kolejną kontuzjowaną jest libero Agata Sawicka.  W trybie awaryjnym zastąpi ją prawdopodobnie Paulina Maj.

Skręciła staw kolanowy. Czy zagra w Rzeszowie? Dzisiaj trudno mi powiedzieć. Decyzję podejmiemy, gdy dostaniemy wyniki badań. Agata właśnie pojechała na prześwietlenie – smuci się kolejną absencją Jerzy Matlak .

W Rzeszowie Sawicka miała być tylko rezerwową libero, bo od lat filarem reprezentacji jest na tej pozycji Mariola Zenik . Problem w tym, że w myśl przepisów, trener może powołać na turniej 14 zawodniczek, tylko wtedy gdy w składzie są dwie libero. Jeśli zostanie tylko Zenik, w Rzeszowie będzie można wystawić dwunastoosobowy skład. Właśnie dlatego Matlak zastanawia się czy do zespołu w trybie awaryjny nie dołączyć Pauliny Maj, która z kadrą B zdobyła brązowy medal Uniwersjady w Belgradzie. – Kadra B wraca z Serbii 14 lipca, ale poprosiłem, żeby „Majówka" przyleciała wcześniej.

Prawdopodobnie Paulina zastąpi w kadrze na Rzeszów Sawicką – mówi Matlak. Ale o 14-osobowym składzie może tylko pomarzyć. – Nie mam już kogo powołać. Natalia Bamber i Lena Dziękiewicz trenują z nami, ale po kontuzjach nie są gotowe do gry. Reszta dziewczyn albo jest na Uniwersjadzie albo na mistrzostwach świata juniorek – mówi selekcjoner.autor tekstu: Kamil Drąg

źródło: supervolley.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved