Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Chorwacka siatkarka w AZS Białystok

Chorwacka siatkarka w AZS Białystok

fot. archiwum

Maja Batina jest kolejną zawodniczką, która od nowego sezonu wzmocni Pronar Zeto Astwa AZS Bialystok. 19-letnia atakująca ma na swoim koncie występy w juniorskiej reprezentacji Chorwacji, a ostatnio broniła barw Kaszteli Split.

– Batina jest dosyć uniwersalną siatkarką, bo może grac także na pozycji przyjmującej. Związała się z nami trzyletnim kontraktem – mówi Adam Cybulski , prezes białostockiego klubu.

Chorwatka jest już szóstą nową zawodniczką w kadrze Pronaru Zeto Astwy AZS. Wcześniej włodarze klubu porozumieli się z Katarzyną Wysocką, Małgorzatą Cieślą, Magdaleną Godos, Agnieszką Starzyk i Justyną Sachmacińską.

Uzupełnienia ze WschoduW zespole na następny sezon pozostały Joanna Szeszko, Ilona Gierak, Katarzyna Kalinowska i Magdalena Saad, wiec do obsadzenia są jeszcze dwa miejsca. Braki są na rozegraniu i środku.

Prawdopodobnie zdecydujemy się na wariant sprowadzenia zawodniczek zza wschodniej granicy – tłumaczy prezes Cybulski.

Do niedawna niemal pewną kandydatką do gry w Pronarze Zeto Astwa AZS wydawała się Elena Hendzel . Białorusinka z polskim paszportem rozmawiała z białostockimi działaczami na temat powrotu do stolicy Podlasia. W ubiegłym tygodniu portale internetowe podały informacje, ze środkowa podpisała umowę z Leningradką Sankt Petersburg.

Rozmawiałem w niedziele telefonicznie z Eleną i stwierdziła, ze nic o tym nie wie – mówi Cybulski. – Wciąż wiec temat jej gry w Białymstoku uważam za aktualny – przekonuje prezes.

Czekanie na Świderka

Białostoccy działacze dopinają wzmocnienia, ale nadal nie ma oficjalnego stanowiska w sprawie nowego szkoleniowca. Alojzy Świderek jest od ponad dwóch miesięcy awizowany jako ten, który poprowadzi nasze siatkarki w przyszłym sezonie. Trener udziela wywiadów bardzo chętnie, ale pomija w nich temat Pronaru Zeto Astwy AZS.

Odsyłam do prezesów, bo nie mam nic w tej sprawie do powiedzenia – twierdzi były asystent Raula Lozano w reprezentacji Polski.

Mogę powiedzieć tyle, ze pan Świderek poprowadzi zespól w przyszłym sezonie – podsumowuje prezes Cybulski

 

źródło: poranny.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved