Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wiktor Położewicz przenosi sie do Moskwy

Wiktor Położewicz przenosi sie do Moskwy

fot. archiwum

Przed rokiem Anton Kulikovskiy, a po tym sezonie Wiktor Położewicz opuszcza Warszawę przenosząc się na Wschód. Stołeczny klub postanowił nie przedłużać umowy z ukraińskim rozgrywającym, który jesienią będzie bronił barw moskiewskiego MGTU.

Wiktor Położewicz dostrzeżony został przez Krzysztofa Kowalczyka, podczas akademickich turniejów rozgrywanych w Europie. Dwa lata temu sprowadzono go do OSRAM AZS Politechniki Warszawskiej jako drugiego rozgrywającego w miejsce Grzegorza Łomacza . – Wiktor był naszym zawodnikiem przez dwa sezony i naprawdę bardzo wiele wniósł do tego zespołu. W sezonie 2007/2008, kiedy walczyliśmy o utrzymanie, w meczach barażowych przeciwko Delekcie Bydgoszcz przy absencji Pavla Chudika kapitalnie kierował grą drużyny – chwali siatkarza Adrian Komorowski , rzecznik prasowy OSRAM AZS Politechniki Warszawskiej.

Ten sezon w wykonaniu Ukraińca nie był już taki udany. Położewicz regularnie grywał tylko jesienią, kiedy kontuzjowany był Bartłomiej Neroj . Później, zarówno pod wodzą Krzysztofa Kowalczyka, jak i Ireneusza Mazura zaliczał jedynie epizodyczne wejścia na parkiet. – W niedawno zakończonych rozgrywkach przy Bartku Neroju nie otrzymywał wielu szans gry, ale kiedy pojawiał się na boisku, nigdy nie zawodził – mówi Komorowski.

Po zakończonym sezonie działacze stołecznego klubu podjęli decyzję, aby nie przedłużać z Wiktorem Położewiczem kontraktu, a w jego miejsce rozgrywającego reprezentacji Polski juniorów, Wojciecha Włodarczyka. Ukrainiec wyjechał na testy do Moskwy, gdzie podpisał umowę z pierwszoligowym MGTU, – „Wicia" był dobrym duchem w naszym zespole. Jestem pewien, że poradzi sobie i w Rosji – dodaje rzecznik „Inżynierów". MGTU lata świetności dawno ma już za sobą. Dwukrotnie w 1972r. i 1981r. sięgał po Puchar ZSRR. W 2001r. zdobył mistrzostwo Rosji, rok później – wicemistrzostwo. Klub święcił trumfy jeszcze w 1992r. Wówczas był drugą drużyną ZSRR w siatkówce mężczyzn.

W Warszawie Położewicza będą pamiętać jako osobę dzięki której do klubu trafił Serhiy Kapelus i Iurij Gladyr – dwa filary stołecznych „Inżynierów" – Wiktor to nie tylko dobry zawodnik, ale i… menadżer. Przyczynił się do ściągnięcia do Warszawy Serhiy’a Kapelusa, pomagał przy transferze Iurija Gladyra. Obaj zawodnicy żartowali, że jest ich warszawskim ojcem, czuł się za nich tu odpowiedzialny – mówi Adrian Komorowski.źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved