Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > TPS Rumia przed pierwszym obozem

TPS Rumia przed pierwszym obozem

fot. archiwum

W przyszłym sezonie skład drużyny siatkarek EC Wybrzeża TPS będzie się różnił od tego, jaki znamy z poprzedniego sezonu. W minionym tygodniu do druzyny dołączyła Małgorzata Skorupa, ktora w minionym sezonie,  która grała w Stali Mielec.

Pod okiem Jerzego Skrobeckiego pozostaną nadal: Karolina Labuda, Izabela Hohn, Małgorzata Piątkowska, Małgorzata Jeromin, Aleksandra Theis, Kinga Kasprzak oraz Michalina Jagodzisńska. Niedawno podpisały kontrakt z nami dwie zawodniczki – mówi trener TPS-u Jerzy SkrobeckiSą to Magdalena Łebkowska, która będzie grać w drużynie jako prawoskrzydłowa oraz środkowa Małgorzata Lubera. Ostatnio kontrakt z rumskim klubem podpisała też dwudziestopięcioletnia Małgorzata Skorupa. Siatkarka reprezentowała wcześniej zespół Stali Mielec. Zawodniczka pochodzi z rodziny w której siatkówka jest największą pasją. Ojciec dziewczyny Andrzej Skorupa niegdyś był reprezentantem Polski. Również jej siostra bliźniaczka Katarzyna Skorupa gra zawodowo w siatkówkę w Aluprofie Bielsko Biała.  Drużyna na dzień dzisiejszy składa się z 10 zawodniczek – mówi Jerzy Skrobecki.

Jednak, aby siła składu była jeszcze większa, potrzebujemy jeszcze cztery zawodniczki. Problemem do zrealizowania tego celu są finanse . Najlepszym rozwiązaniem byłoby znalezienie kolejnego sponsora, ale to niestety nie jest takie proste. Aktualnie dziewczęta mają wakacje. Przerwa trwać będzie do 27 lipca, wtedy to rozpoczną treningi. W sierpniu natomiast zaplanowany jest wyjazd do Zakopanego. Będzie to dziesięciodniowe zgrupowanie podczas, którego nasze zawodniczki będą mogły kształtować swoje umiejętności – dodaje trener.  Dla dziewcząt zagwarantowane będą: pływalnia, siłownia oraz najważniejsze  hala sportowa. Poza tym zmiana klimatu z pewnością dobrze im zrobi. Trener czeka na decyzje Polskiego Związku Piłki Siatkowej odnośnie kalendarza rozgrywek.  Na razie ciężko nam jest planować cokolwiek, ponieważ nie znamy dokładnych terminów meczów – mówi Jerzy Skrobecki. Do 15 lipca trener musi zgłosić zespół, aby ten wziął udział w przyszłym sezonie. Zarówno ja, jako trener oraz zawodniczki mojego zespołu chcemy, aby nasza drużyna mogła się doskonalić. Do tego niestety potrzebne są środki finansowe. Mamy podpisany trzyletni kontrakt z EC Wybrzeże, jednak przydałby się ktoś, kto chciałby zainwestować w rozwój naszych zawodniczek – dodaje Jerzy Skrobecki.

źródło: goniec rumski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved